Lietuvoje

2021.08.03 16:50

Lietuva iš Danijos gavo migrantams skirtą siuntą: moduliniai nameliai padės prasidėjus šaltesniems orams

LRT.lt2021.08.03 16:50

Antradienį į Lietuvą atvyko humanitarinė siunta iš Danijos, pranešė Vidaus reikalų ministerija.

„Dėkojame Danijai už suteiktą humanitarinę pagalbą, tai mums padės padidinti migrantų apgyvendinimo vietų. Neteisėtų migrantų srautai išlieka dideli, todėl vienas svarbiausių klausimų – apgyvendinimas“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Iš Danijos į Lietuvą atvyko moduliniai nameliai, generatoriai ir sanitariniai konteineriai. Pažymėtina, kad nameliuose migrantai galės gyventi ir prasidėjus šaltesniems orams.

Be Danijos, Lietuvai humanitarinę pagalbą jau atsiuntė dar 11 Europos Sąjungos valstybių narių: Austrija, Graikija, Suomija ir Slovėnija, Čekija, Latvija, Lenkija, Estija, Švedija, Kroatija, Slovakija.

Didėjant migracijos srautams, gaunama pagalba labai greitai išnaudojama. Lietuvai ypač reikalingos migrantų apgyvendinimui skirtos priemonės – palapinės, moduliniai nameliai, lovos, čiužiniai, miegmaišiai ir kt., todėl Lietuva prašys didesnės paramos per Sąjungos civilinės saugos mechanizmą.

Nuo neteisėtos migracijos krizės pradžios Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) sustiprino sienos su Baltarusija apsaugą. Be įvairių organizacinių priemonių, į šį ruožą buvo komandiruoti pareigūnai iš kitų VSAT padalinių bei skirti papildomi techniniai resursai. Taip pat pasieniečiams talkina pajėgos iš kitų Lietuvos institucijų, tarp jų kariuomenės, taip pat Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros FRONTEX bei Estijos pareigūnai. Lietuvos pasienį padeda saugoti 100 pareigūnų, taip pat atvyko 30 automobilių bei sraigtasparniai, kurie nuolat stebi situaciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.