Naujienų srautas

Lietuvoje2016.08.23 12:24

D. Grybauskaitė Rygoje susitinka su J. Bidenu

Prezidentė Rygoje susitiks su Jungtinių Valstijų viceprezidentu Joe Bidenu ir Latvijos bei Estijos vadovais.

Susitikimas rengiamas Vašingtono iniciatyva. Šalių lyderiai ketina priimti bendrą politinę deklaraciją dėl šių valstybių strateginės partnerystės svarbos užtikrinant regiono, NATO ir globalųjį saugumą.

Anot Lietuvos vadovės Dalios Grybauskaitės, kaip tik antradienį, minint Baltijos kelio 27-ąias metines, Baltijos šalims svarbu užsitikrinti efektyvų amerikiečių pajėgų buvimą regione.

Pasak analitikų, J. Bideno vizito metu bus nedviprasmiškai pabrėžta: Baltijos šalių saugumas – vienas svarbiausiu Vašingtono užsienio politikos prioritetų. Taip pat pabrėžiama, jog ir pats vizitas vyksta itin reikšmingu metu – 1939 m. rugpjūčio 23 d. – buvo pasirašytas Molotovo-Ribentropo paktas, ilgiems dešimtmečiams nulėmęs Baltijos šalių likimą.

Varšuvoje prieš keletą savaičių įvyko NATO viršūnių susitikimas, kuriame taip pat daug kalbėta apie Baltijos šaliu saugumą. Neabejojama, jog šie klausimai bus aptarti ir Rygoje. Tikimasi, jog J. Bidenas antradienį padarys politinį pareiškimą apie saugumą Baltijos regione.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Aivaras Miltenis ir Ričardas Pinikas
Klaipėdos ritmas 23