Lietuvoje

2021.08.03 15:07

Liubajevas: į Lietuvos teritoriją neįleisti apie 180 migrantų

atnaujinta 15.45
Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.08.03 15:07

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas pranešė, kad po vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės sprendimo leisti pasieniečiams neįleisti į Lietuvą neteisėtus migrantus, nuo rugpjūčio 3 d. į Lietuvą neįleisti apie 180 migrantų.

„Tokių neteisėtų migrantų neįleista į Lietuvos Respublikos teritoriją daugiau negu 100 asmenų“, – antradienį spaudos konferencijos metu sakė R. Liubajevas.

Vėliau jis patikslino, kad tokių asmenų buvo apie 180.

Pasak R. Liubajevo, neteisėti migrantai prie Lietuvos sienos sustabdyti ir į šalies teritoriją neįleisti visame Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, bet daugiausiai – Varėnos pasienios rinktinės ruože.

„Ten, kur daugiausiai visą laiką vyko valstybės sienos pažeidimai, tai yra Druskininkų, Aleksandro Barausko bei Gintaro Žagunio pasienio užkardos ruožai“, – tikino R. Liubajevas

VSAT vadas tikino, kad pasieniečiai kiekvieną situaciją, kuomet migrantai bando patekti į Lietuvos teritoriją, vertina individualiai, vadovaudamiesi instrukcijomis.

„Tačiau šiuo metu nenorėčiau ir negalėčiau komentuoti taktinius sprendimus, nes kiekvienas iš mūsų turi vykdyti savo pareigą“, – pabrėžė R. Liubajevas.

Pasieniečių vadovo teigimu, specialiosios priemonės, neįleidžiant migrantus į Lietuvą, kol kas nebuvo panaudotos.

R. Liubajevas tikino, kad kartą į Lietuvą neįleisti migrantai yra identifikuojami ir, jei mėgintų kirsti sieną vėl, į Lietuvą nebūtų įleisti dar kartą.

„Manau, kad mūsų pareigūnai galės identifikuoti tuos neteisėtus migrantus, kurie bandys dar kartą atvykti, ir jų atžvilgiu bus taikomos tokios pat priemonės kaip anksčiau“, – aiškino VSAT vadas.

Pirmadienį vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė pasirašė įsakymą, kuriuo leido pasieniečiams apgręžti į Lietuvą vykstančius neteisėtus migrantus ir nukreipti juos į pasienio punktus ar diplomatines atstovybes. Ši tvarka įsigaliojo rupgjūčio 3 dieną, apie tai informuoti Baltarusijos pasieniečiai.

Kaip teigė R. Liubajevas, kol kas nebuvo pastebėta jokių Baltarusijos pusės reakcijų į Lietuvos veiksmus, stabdant migrantus, pasiruošimo provokacijoms taip pat, pasak VSAT vado, nėra pastebima.

Vyks diskusija dėl sienos statybos

VSAT vadas R. Liubajevas, paklaustas, apie sienos pasienyje su Baltarusija statybą, teigė tikintis, kad šį procesą galima paspartinti, tačiau, anot jo, reikia nepamiršti ir skaidrumo.

„Be jokios abejonės, šį procesą galima būtų paspartinti, tačiau turime suprasti, kad siena ar tvora, ar kitokia inžinerinė kliūtis neatsiras per dieną ar dvi dienas. Šiai dienai mes turime laikytis visų procedūrų, kurios yra numatytos mūsų įstatymuose, turime užtikrinti visų šitų procedūrų skaidrumą ir efektyvų piniginių lėšų panaudojimą“, – aiškino jis.

Pasieniečių vadas tikino, kad VSAT yra pateikę pasiūlymus, kaip, kokiais etapais reikėtų imtis pasienio modernizavimo, fizinio barjero statybomis.

„Savo pasiūlymus pateikėme Vidaus reikalų ministerijai, taip pat Vyriausybės kanceliarijai. Šią savaitę matyt vyks platesnė diskusija, galbūt įtraukiant įvairių partijų atstovus tam, kad turėtume politinį susitarimą, kokiais etapais, kaip greitai mes įgyvendsime šį projektą“, – dėstė R. Liubajevas.

„Jeigu planuosime ir turėsime labai ambicingų planų, tokios tvoros kaštai bus labai dideli. Turime įvertinti ir mūsų valstybės finansines galimybes“, – pridūrė VSAT vadas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.