Lietuvoje

2021.08.03 13:12

Ministerija turi galimų įrodymų, kad Baltarusijos pareigūnai dalyvauja neteisėtos migracijos organizavime

atnaujinta 14.53
LRT.lt2021.08.03 13:12

Vidaus reikalų ministerija (VRM) skelbia, kad turi galimų įrodymų, jog Baltarusijos pareigūnai dalyvauja neteisėtos migracijos Lietuvos-Baltarusijos pasienyje organizavime.

Ministerija pasidalino nuotrauka, kurią sekmadienį Šalčininkų rajone užfiksavo „Frontex“ sraigtasparnis. Joje matyti neteisėta migrantų grupė, kurią lydi žinybinis automobilis ir jame esantys asmenys.

Anot ministerijos, tokio modelio transporto priemones naudoja Baltarusijos valstybinio pasienio komiteto pareigūnai.

„Ir anksčiau turėjome netiesioginių įrodymų, kad neteisėtas migrantų gabenimas per Lietuvos sieną nevyksta be Baltarusijos pareigūnų žinios. Užfiksuotame vaizdo įraše aiškiai matomas neteisėtų migrantų bandymas patekti į Lietuvą. Migrantams talkina asmenys, vairuojantys tokio modelio transporto priemones, kokias naudoja Baltarusijos valstybinio pasienio komiteto pareigūnai“, – pranešime teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Pranešime pažymėtina, kad Baltarusija yra priėmusi sprendimus taikyti bevizį režimą su daugeliu pasaulio valstybių ir kviečia užsieniečius į šią šalį kaip į saugią teritoriją, kurioje nevyksta jokie kariniai konfliktai.

„Taigi turizmo tikslais į Baltarusiją atvykęs užsienio valstybės pilietis turėtų išvykti taip pat legaliai, kaip į ją ir pateko. Tačiau asmenys, atvykę į Baltarusiją, yra naudojami organizuojant hibridinę agresiją prieš Lietuvą“, – tvirtina ministerija.

LRT.lt primena, kad praėjusią parą sulaikyti 185 migrantai.

Pirmadienį Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pasirašė įsakymą, kuriuo leido pasieniečiams apgręžti į Lietuvą neteisėtai vykstančius migrantus ir nukreipti juos į pasienio punktus ar diplomatines atstovybes. Pasienio pareigūnai jau pirmadienio naktį grąžino kelias migrantų grupes.

Dėl migracijos klausimų Seimas ketina rinktis į neeilinę sesiją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.