Lietuvoje

2021.08.03 06:53

Pajusime lietuvišką vasarą – šilumą lydės lietus ir vis nugriaudėjanti perkūnija

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.08.03 06:53

Artimiausios dienos primins lietuvišką vasarą, LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikė Simona Dalinkevičiūtė. Anot jos, vyraus šilti orai, kuriuos lydės lietus ir pavienės perkūnijos.

Antradienio pirma dienos pusė, anot sinoptikės, bus gana niūroka, nes bus nemažai debesų. Daugelyje rajonų praslinks lietus, o vietomis gali sugriaudėti perkūnija. Pūs stiprokas vėjas iš pietvakarių, vakarų – jo greitis sieks 8–13 m/s, o kai kur ir 16 m/s. Tačiau po vidudienio debesys retės ir dažniau pasirodys saulė.

Temperatūra dieną kils iki 17–22 laipsnių šilumos. Vėsiausi orai numatomi šiaurės vakariniuose rajonuose, o šilčiausia – pietų, pietvakarių Lietuvoje.

Artimiausiomis dienomis laikysis panašūs orai.

Trečiadienio naktį piečiau Lietuvos esanti aukšto slėgio sritis po truputį stiprės ir trumpai palis tik vietomis – didesnė tikimybė pajūryje. Vėjas nurims, kai kur subaluos ir rūkas.

Sulaukus daugiau pragiedrulių, temperatūra kris sparčiau negu pastarosiomis naktimis. Todėl trečiadienio naktį oras atvės iki 8–13, pajūryje – 14–16 laipsnių šilumos. Pirma dienos pusė bus maloni, o antroje vėl formuosis kamuoliniai debesys, kurie į didesnę šalies dalį atgins lietų, o vietomis jį gali palydėti ir pavienės perkūnijos. Vėjas išliks nestiprus. Temperatūra trečiadienio dieną kils iki 19–24 laipsnių šilumos.

Ketvirtadienio naktis bus sausesnė. Dieną didesnėje šalies dalyje vėl sulauksime trumpo lietaus, ypač rytinėje šalies pusėje. Kai kur gali nugriaudėti perkūnija. Vėjas jau pūs iš šiaurės rytų, rytų. Nakties metus jis bus silpnas, o dieną šiek tiek sustiprės.

Temperatūra nakties metu pažemės iki 9–14 laipsnių šilumos, tik Kuršių nerijoje bus apie 16 laipsnių šilumos. Dieną sugrįš 20–25 laipsnių šiluma.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.