Lietuvoje

2021.08.02 20:25

VSAT vadas tikisi, kad politikai suteiks kariuomenei daugiau policinių funkcijų

Saulius Jakučionis, BNS2021.08.02 20:25

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas sako, kad iš kariuomenės tikėtųsi daugiau policinių funkcijų padedant dorotis su migrantų krize.

Pasak jo, kariai galėtų savarankiškai patruliuoti prie valstybės sienos su Baltarusija ir sulaikyti neteisėtus migrantus.

Taip pareigūnas kalbėjo Vyriausybei ruošiantis Seimui pateikti siūlymus, kurie padidins kariuomenės įgaliojimus ekstremaliosios situacijos metu.

„Mes tikimės, kad mūsų kariuomenė galėtų atlikti daugiau policinių funkcijų prie valstybės sienos. Pagal esamą teisinę bazę jie gali padėti stebėti sieną patruliuodami kartu su pasieniečiais ir daugiau veiksmų atlikti negali“, – BNS pirmadienį sakė pasieniečių vadas.

„Kalbu apie savarankišką patruliavimą, galbūt sulaikymą neteisėtų migrantų, kai jie atvyksta. Kalbame apie priemonių visumą“, – pridūrė jis.

Vyriausybė trečiadienį turėtų rinktis svarstyti įstatymų pakeitimų projektų, kurie bus svarstomi neeilinėje Seimo sesijoje. Ją planuojama šaukti kitą savaitę.

R. Liubajevas sakė, kad VSAT ieško būdų daugiau pasieniečių deleguoti saugoti valstybės sienai, skirti daugiau stebėjimo priemonių.

Konkrečių pajėgumų jis neįvardijo, tik teigė, kad jau dabar pareigūnų skaičius prie Lietuvos-Baltarusijos sienos „yra padvigubintas ar patrigubintas, lyginant su normalia situacija“.

Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį su krašto apsaugos ministru ir kariuomenės vadu ketina aptarti, koks galėtų būti didesnis kariuomenės indėlis valdant migrantų krizę.

Į Lietuvą per sieną su Baltarusija šiemet pateko rekordiškai daug, beveik 4 tūkst., neteisėtų migrantų.

Lietuvos pareigūnai išaugusius migracijos srautus vadina Baltarusijos režimo hibridine agresija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.