Lietuvoje

2016.08.22 13:39

Baltoskandijos dalyviai – apie nakvynę Trolių slėnyje ir maudynes Arkties vandenyne

Pirmoji Baltoskandijos ekspedicija, kuria siekiama populiarinti Lietuvos kaip modernios valstybės šimtmečio minėjimą, baigėsi. Į Lietuvą sugrįžę ekspedicijos dalyviai LRT RADIJUI papasakojo ne tik apie atliktą misiją, bet ir pasidalijo ryškiausiais kelionės įspūdžiais iš vizito Nordkape, nakvynės Trolių slėnyje ir maudynių Arkties vandenyne.

„Vienas iš ekspedicijos tikslų buvo organizuoti konferencijas universitetuose, ten, kur paskaitas skaitė ir profesorius Kazys Pakštas, skleidęs savo Baltoskandijos idėją. Ji daugelyje šalių yra ir priimtina ir prisimenama.

Vyko diskusijos, skaityti pranešimai, susitikome su lietuvių bendruomenėmis, be to, kartais visiškai atsitiktinai mus surasdavo pavieniai lietuviai, tad įgyvendinome savo išsikeltą tikslą“, – tikino LRT RADIJO studijoje viešėję ekspedicijos dalyviai Genovaitė Kynė, Jūratė Litvinaitė ir Gerimantas Statinis.

Tiesa, ekspedicijos dalyviai ne tik įgyvendino misiją, bet ir patyrė įvairių nuotykių.

„Norvegijoje yra du ekstremalūs serpantinų keliai – Trolių ir Erelių. Nakvojome Trolių slėnyje. Mums gidas pasakojo, kad Norvegijoje yra gerieji blogieji ir neutralūs troliai. Sumanėme visus juos vakare pagerbti, įskaitant ir bloguosius.

Kitą dieną mums nuleido padangą, o kai nuvežėme į remonto dirbtuves, paaiškėjo, kad jie buvo visiškai susidėvėję ir į plyšius buvo galima net įkišti ranką. Trolių slėnyje galėjome nuskristi nuo kelio, bet, matyt, mus išgelbėjo ta auka troliams“, – nuotaikingai pasakojo ekspedicijos dalyviai.

Viso pokalbio klausykitės LRT RADIJO įraše nuo 2 val. 38 min.