Lietuvoje

2021.08.02 13:19

Armonaitė: galimybių pasas galios du mėnesius

atnaujinta 00.07
Gytis Pankūnas, LRT.lt, Erika Alonderytė, BNS2021.08.02 13:19

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako, kad galimybių paso galiojimo laikas ilgės iki dviejų mėnesių.

„Jis šiuo metu pratęstas mėnesiui, bet jis bus pratęstas dviem mėnesiams. Toks mūsų sprendimas, kad žmonėms nereikėtų jo išsiiminėti, netgi pati siūliau pasvarstyti, ar nereikėtų apskritai atsisakyti (galiojimo laiko – BNS), bet vis dėlto yra argumentų, kad žmonių statusas keičiasi, galbūt reikės vakcinuotis dar kartą“, – žurnalistams po Vyriausybės pasitarimo pirmadienį sakė ministrė.

Pasak jos, šis sprendimas įsigalios artimiausiu metu, kai pasiruoš Registrų centras.

Anot A. Armonaitės, kol kas nenuspręsta, ar galimybių pasas bus suteikiamas tik testus atliekantiems žmonėms.

„Arba galėtų testą darytis už savo pinigus, tačiau yra žmonių, kuriems dėl medicininių priežasčių nerekomenduojama skiepytis, tai tokiems žmonėms išliktų galimybė, bet tai dar nėra sprendimai, tai tik pasitarimų lygyje“, – sakė A. Armonaitė.

Anksčiau pirmadienį ministerija teigė, kad paso galiojimo laikas nuo savaitės ilginamas iki vieno mėnesio. Pasak ministerijos, tokį sprendimą lėmė didėjantis pasiskiepijusių žmonių skaičius.

„Atsižvelgiant į pavasario ir vasaros patirtis, matėme, kad vakcinos iš tikrųjų efektyviai apsaugo nuo viruso plitimo ir tai leido išplėsti galimybes ir prailginti laikotarpį.

Galimybių pasą gali gauti kiekvienas žmogus, prisijungęs prie esveikata.lt ir taip pat galima fiziškai atsiimti popierinę Registrų centro pagaliniuose “, – LRT RADIJUI sakė ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis.

LRT.lt primena, kad galimybių pasą gauna nuo COVID-19 pasiskiepiję, virusine liga persirgę ir turintys neigiamą koronaviruso testo rezultatą asmenys.

Antigeno testas galioja 48 val. nuo ėminio paėmimo momento, o SARS-CoV-2 PGR tyrimas – 72 val. nuo ėminio paėmimo momento. Galimybių pasą gali gauti tie, kurie persirgo COVID-19, jei nuo teigiamo testo rezultato nepraėjo daugiau negu 210 dienų.

Vyriausybės atstovai tikina, kad Lietuvoje viršijus 300 koronaviruso pacientų lovų ligoninėse užimtumą bus imtasi apribojimų – daugiau veiklų bus leidžiama tik turintiems galimybių pasą žmonėms.

Taip pat planuojama, jog testai galimybių pasui gauti valstybės nebus finansuojami.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.