Lietuvoje

2021.08.02 11:00

Lietuva gavo migrantams skirtą humanitarinę pagalbą iš Slovakijos – palapinių, antklodžių, baldų

LRT.lt2021.08.02 11:00

Pirmadienį į Lietuvą atvyko humanitarinė siunta iš Slovakijos, pranešė Vidaus reikalų ministerija.

„Šalių solidarumas šiuo sudėtingu laikotarpiu yra būtinas. Dėkoju Slovakijai už pagalbą, šiuo metu situacija yra įtempta, neteisėtų migrantų srautai auga, todėl vertiname mums suteiktą pagalbą“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Iš Slovakijos į Lietuvą atvyko būtiniausi daiktai miegmaišiai, čiužiniai, generatoriai, palapinės ir kiti daiktai. Visi jie yra reikalingi tam, kad būtų apgyvendinti migrantai.

Be Slovakijos, Lietuvai humanitarinę pagalbą jau atsiuntė dar 10 Europos Sąjungos valstybių narių: Austrija, Graikija, Suomija ir Slovėnija, Čekija, Latvija, Lenkija, Estija, Švedija, Kroatija.

Didėjant migracijos srautams, gaunama pagalba labai greitai išnaudojama. Lietuvai ypač reikalingos migrantų apgyvendinimui skirtos priemonės – palapinės, moduliniai nameliai, lovos, čiužiniai, miegmaišiai ir kt., todėl Lietuva prašys didesnės paramos per Sąjungos civilinės saugos mechanizmą.

Nuo neteisėtos migracijos krizės pradžios Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) sustiprino sienos su Baltarusija apsaugą. Be įvairių organizacinių priemonių, į šį ruožą buvo komandiruoti pareigūnai iš kitų VSAT padalinių bei skirti papildomi techniniai resursai. Taip pat pasieniečiams talkina pajėgos iš kitų Lietuvos institucijų, tarp jų kariuomenės, taip pat Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros FRONTEX bei Estijos pareigūnai. Lietuvos pasienį padeda saugoti 100 pareigūnų, taip pat atvyko 30 automobilių bei sraigtasparniai, kurie nuolat stebi situaciją.

Šiemet iš Baltarusijos neteisėtai sieną kirto 3832 migrantai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.