Lietuvoje

2021.08.01 22:30

Pirkti mokyklinių uniformų tėvai neskuba: baiminasi, kad ir vėl gali neprireikti

Vesta Tizenhauzienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.08.01 22:30

Artėjant naujiems mokslo metams, tėvai delsia pirkti vaikams mokyklines uniformas. Esą kol kas neaišku, ar vėl vaikams neteks mokytis nuotoliniu būdu. Uniformomis prekiaujančių parduotuvių atstovai sako nepamenantys metų, kada būtų tiek mažai pirkėjų. Kai kurios švietimo įstaigos, atsižvelgdamos į tėvų prašymus, žada leisti nedėvėti uniformų.

Įprastai tokiu metu panevėžietė Neringa Pranckūnienė savo keturiems vaikams jau būdavo nupirkusi uniformas. Nors pernykštės išaugtos, moteris sako naujų pirkti neketinanti. Mat pernai išleido beveik keturis šimtus eurų naujoms aprangoms, o jų praktiškai nereikėjo.

„Neaišku, kokia bus situacija dėl šitos pandemijos. Jeigu reikės vėl nuotoliniu mokytis, tai uniformų tikrai nereikia, o uniforma nėra pigus daiktas, tai tikrai neplanuoju pirkti“, – LRT TELEVIZIJAI sakė N. Pranckiūnienė.

Žinios. Neteisėtai sieną kertančiųjų srautas tik auga – per pusdienį sulaikyta per 200 migrantų

Kad šiemet tėvai neskuba pirkti uniformų, pajuto ir jomis prekiaujančios parduotuvės.

„Dauguma žmonių dabar žiūri ir stebi situaciją kiekvieną dieną, kas šiandien atsitiko, kas rytoj. Todėl aš ir matau, kad uniformos dar nereikalingos. Dar ne. Bet tai nereiškia, kad jos nebus reikalingos“, – mano Nona Mazurienė, „Manovitos“ vadovė.

Jos teigimu, žmonės tikisi, kad ateiti ir nusipirkti galės paskutinę dieną, kai jau bus visiškai aišku, jog į mokyklas reikės ateiti laiku.

Tačiau tikėtis uniformą gauti paskutinę dieną, anot parduotuvės vadovės, neverta. O mokyklose, pagal taisykles, mokiniai jau rugsėjo pirmąją privalo jas dėvėti. Kai kurios švietimo įstaigos svarsto leisti kurį laiką mokiniams jų nedėvėti.

„Tėveliai klausia, ar reikia įsigyti uniformą, mes informuojam, kad kol kas neįsigytų, kad priimsim sprendimą po rugpjūčio 17 dienos ir pranešime. Taip pat rekomenduojame įsigyti dėvėtus švarkus“, – kalbėjo Ramutė Stasevičienė, Panevėžio Minties gimnazijos direktorė.

Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius sakė, kad mokiniai rugsėjį į mokyklas grįš, o švietimo įstaigos turėtų lanksčiai vertinti situaciją dėl uniformų poreikio.

„Tikrai pradedame kontaktiniu būdu. Na, o iš esmės tai yra mokyklų taisyklių klausimas, kokios aprangos jie reikalauja. Tai tikrai rekomenduotume gražiai, bendruomeniškai susitarti pagal individualią situaciją mokykloje“, – sakė jis.

Kai kurios uniformomis prekiaujančios parduotuvės pradėjo taikyti keturių mėnesių uniformų grąžinimo garantiją. Tačiau ji galioja tik tuo atveju, jei drabužiai nebuvo nešioti ir dar paliktos visos etiketės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.