Lietuvoje

2021.08.01 14:03

Nausėda su Slovėnijos premjeru laišku kreipėsi į kitus ES lyderius: ragina suteikti skubią pagalbą kovoje su Baltarusijos režimu

LRT.lt2021.08.01 14:03

Prezidentas Gitanas Nausėda kartu su Europos Sąjungos (ES) Tarybai pirmininkaujančios Slovėnijos ministru pirmininku Janez Janša laišku kreipėsi į kitus ES lyderius, siekdami atkreipti jų dėmesį į prie ES/Lietuvos ir Baltarusijos sienos augančią įtampą ir kenkėjiškus Baltarusijos režimo veiksmus, rašoma prezidentūros pranešime.

Bendrame Lietuvos prezidento ir Slovėnijos premjero laiške akcentuojama, kad šiuo metu prie išorinės ES ir Baltarusijos sienos patiriamas migracinis spaudimas yra Baltarusijos režimo finansuojama hibridinė ataka, kurioje nelegali migracija yra pasitelkiama kaip atsakas į ES palaikymą šalies pilietinei visuomenei, opozicijai ir demokratijos procesams, taip pat ir ES sankcijoms neteisėto prezidento Aliaksandro Lukašenkos režimui.

Pabrėžiama, kad nuo šių metų pradžios Lietuvos ir Baltarusijos sieną nelegaliai kirto virš 3 tūkst. migrantų.

„ES išorinės sienos apsauga yra visų šalių narių bendra atsakomybė. Išorinių sienų apsauga turi tiesioginę įtaką visos Sąjungos saugumui. Norime pasinaudoti galimybe ir pakartoti prašymą dėl papildomos skubios pagalbos Lietuvos valdžios institucijoms, kurios šiuo metu susiduria su išskirtinai sunkiomis aplinkybėmis“, – rašoma laiške.

Laiške yra įvardijamas šiuo metu Lietuvai būtinos pagalbos poreikis, ypač sienos apsaugai: fiziniam barjerui ir stebėsenos įrangos. ES šalys narės yra kviečiamos prisidėti šiomis priemonėmis ir padėti Lietuvai spręsti šią neeilinę migracijos krizę ES-Baltarusijos pasienyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.