Lietuvoje

2021.08.01 07:57

Orai: po karšto sekmadienio į šalį atkeliaus orų permainos – lietus, perkūnija ir vėsesnė temperatūra

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.08.01 07:57

Sekmadienį šalies pietiniuose ir rytiniuose rajonuose dar tęsis šilti orai, LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikė Alva Nagelytė.

Sekmadienį dieną bus gana saulėta, be lietaus, įdienojus temperatūra kils iki 24–27 laipsnių šilumos. Per vakarinius ir šiaurės vakarinius rajonus plauks gausesni kamuoliniai debesys, vietomis sulauksime trumpo lietaus, gali sugriaudėti ir perkūnija. Dienos temperatūra daug kur, pavyzdžiui, Žemaitijoje, pajūryje bus apie 20–23 laipsnius šilumos.

Pirmoje dienos pusėje pajūryje pūs gana smarkus pietvakarių vėjas, vėliau jis pamažu silpnės, o vakare jau pakeis savo kryptį, gali atsisukti ir iš šiaurės rytų, bus silpnas.

Pirmadienį šalį pasieks labai vandeningas ciklonas, susidaręs kontrastingų orų sandūroje. Į šalį atkeliaus orų permainos. Rytoj gali lyti smarkiai, gausiausiai – rytų bei vidurio Lietuvoje. Vietomis sulauksime ir perkūnijos. Rytą ir dieną kils stiprūs vakarinių krypčių vėjo gūsiai. Temperatūra naktį bus apie 14–16 laipsnių šilumos, dieną apie 19–21 laipsnį šilumos.

Kitomis savaitės dienomis, ypač pirmoje savaitės pusėje, nusistovės vėsesni orai, daug kur praslinks trumpi lietūs, vietomis su perkūnija. Kai kada sustiprės ir vakarinių krypčių vėjas. Naktimis temperatūra nukris iki 10–13 laipsnių šilimos, kai kuriomis naktimis kris ir dar žemiau. Dienomis pakils iki 19–23 laipsnio šilumos.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.