Lietuvoje

2013.03.29 09:10

Seimo komisija siūlo panaikinti N. Venckienės teisinę neliečiamybę (papildyta P. Gylio komentaru)

ELTA 2013.03.29 09:10

Seimo laikinoji tyrimo komisija siūlo patenkinti generalinio prokuroro Dariaus Valio prašymą ir panaikinti parlamentarės Neringos Venckienės teisinę neliečiamybę.

Seimo laikinoji tyrimo komisija siūlo patenkinti generalinio prokuroro Dariaus Valio prašymą ir panaikinti parlamentarės Neringos Venckienės teisinę neliečiamybę.

Seimo laikinoji tyrimo komisija siūlo patenkinti generalinio prokuroro Dariaus Valio prašymą ir panaikinti parlamentarės Neringos Venckienės teisinę neliečiamybę.

Už tai, kad Seimo narė būtų patraukta baudžiamojon atsakomybėn, suimta ar kitaip suvaržyta jos laisvė, ketvirtadienį balsavo 7 komisijos nariai, prieš buvo 5, 1 komisijos narys posėdyje nedalyvavo.

Prieš apsispręsdami komisijos nariai peržiūrėjo Generalinės prokuratūros pateiktą dalį vaizdo įrašo iš įvykių Garliavoje.

Kaip primena ELTA, Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroras tenkino Seimo laikinosios komisijos, tiriančios parlamentarės Neringos Venckienės teisinės neliečiamybės klausimą, prašymą pateikti dalį vaizdo įrašo, kuriame nesimato nukentėjusios nepilnametės, tačiau užfiksuoti galimi įtariamosios pasipriešinimo veiksmai policijos pareigūnams.

„Savo žodį prokuratūra ištesėjo. Aš noriu padėkoti, kad jie pravėrė truputį savo to ikiteisminio tyrimo medžiagos ir mums buvo parodyta filmuota medžiaga iš įvykių, kurie tuo metu klostėsi pastato viduje. Tas įrašas buvo peržiūrėtas komisijos posėdžio metu ne vieną kartą ir padėjo susiformuoti nuomonę komisijos nariams būtent pagal tuos kaltinimus, kurie yra generalinio prokuroro kreipimesi užfiksuoti“, - po uždaro posėdžio žurnalistams sakė laikinosios tyrimo komisijos pirmininkas Vytautas Saulis.

Pasak jo, buvo siūlomas ir švelnesnis sprendimo variantas, tai yra tik leisti patraukti N. Venckienę baudžiamojon atsakomybėn. „Bet balsavimo metu buvo priimtas sprendimas pilna apimtimi tenkinti generalinio prokuroro prašymą“, – sakė V. Saulis.

Seimo komisijos narys „darbietis“ Mečislovas Zasčiurinskas teigė nepritaręs N. Venckienės teisinės neliečiamybės panaikinimui ir neatmetė galimybės, kad bus pateikta atskiroji nuomonė.

Jo vertinimu, prokuratūra pateikė vertingą vaizdo medžiagą, bet ji buvo per trumpa. „Aišku, ji vertinga buvo, tik tiek, kad labai trumpa buvo. Vizualinė medžiaga visada yra geresnė negu aprašomoji“, – sakė parlamentaras.

„Drąsos kelio“ frakcijai atstovaujantis Povilas Gylys sakė, kad komisijai buvo pateiktas 12 sekundžių įrašas, kuris atspindi tik vieną epizodą, o kaltinimai yra iš penkių dalių.

„12 sekundžių, kai reikia nuspręsti, kokia drama įvyko namų viduje... Ar buvo panaudota prievarta prieš mergaitę, ar buvo panaudota prievarta prieš teisėją, kuri turi teisinę neliečiamybę, ar veiksmai buvo adekvatūs, kaip reagavo į visa tai mergaitė, ar jinai pati išėjo, kaip bandoma mums įrodyti, ar ji buvo išnešta rėkianti, šaukianti ir taip toliau? Tai visų šitų dalykų nėra“, – žurnalistams sakė P. Gylys.

Jo nuomone, netgi ir tų 12 sekundžių niekaip neturėjo būti kaltinime žodžio „suimti“. „Visiškai neadekvatus, aš manau, reagavimas. (...) Aš matau lošimą į vienus vartus. Mes toliau kovosime Seime ir sieksime, kad Seimas visgi įsigilintų į šios bylos prasmę. Šitos bylos prasmė ir šaknys yra pedofilija“, – sakė P. Gylys.

Seimo komisijos sprendimo laukė ne tik žurnalistai, bet ir N. Venckienės rėmėjų būrys. Susėdę parlamento rūmuose jie palankaus komisijos sprendimo bandė išprašyti netgi maldomis.

Rezoliucijos projektas dėl V. Venckienės bus dar teikiamas Seimui, kuris galutinai apsispręs, ar panaikinti Seimo narės teisinę neliečiamybę.

 Seimas yra pratęsęs laikinosios tyrimo komisijos darbą iki balandžio 2 dienos.