Naujienų srautas

Lietuvoje2016.08.21 11:27

Pirmieji „Velomaratono“ trasą išbandė neregiai

ELTA 2016.08.21 11:27

Iki oficialaus „Velomaratono“ starto likus dviem valandoms, pirmieji prie starto linijos stojo neregiai. Vilniaus neregių ir silpnaregių sporto klubo „Šaltinis“ nariai Arvydas Juchna ir Marius Zibolis tandeminiais dviračiais apvažiavo 10 kilometrų ratą – tokį patį, kokiu netrukus važiuos tūkstančiai profesionalų ir mėgėjų.

Su matančiais bendraminčiais dviviečiuose dviračiuose važiavę neregiai „Velomaratono“ ratą įveikė per pusvalandį. A. Juchna dviračiu dalinosi su buvusiu dviratininku Mariumi Bernatoniu, o kartu su M. Ziboliu mynė Audrius Leleika.

„Situacija tokia, kad neregiai tradiciniais dviračiais važinėti negali. Vienintelė išeitis – tandeminiai dviračiai. Kaip sporto šaka dviračiai tarp Lietuvos neregių nėra populiari ar plėtojama. Tai tik mūsų entuziazmo vaisius. Keli klubai pastaraisiais metais įsigijo dviračių ir mūsų mėgėjiškas važinėjimas prasideda. Aš „Velomaratone“ pirmą kartą dalyvavau prieš dvejus metus. Savo aplinkoj kalbinu draugus, kad galėtume susirinkti į didesnį būrį. Entuziastų yra, jau galėtume surinkti apie dešimt ekipažų“, – įveikęs ratą kalbėjo A. Juchna.

„Smagiai prasimynėme, neskubėdami. Trasa man pažįstama, danga sausa. Tokios pačios linkime popiet. Važiuosime „ERGO mėgėjų“ važiavimo minioje, tikimės sėkmingai įveikti 30 kilometrų. Prieš dvejus metus paskutiniame „Velomaratono“ rate dingo pavaros, bet vis tiek finišavome“, – šio ryto ir prieš dvejus metus nutikusias istorijas prisiminė A. Juchna.

„Tandeminiu dviračiu važiavau pirmą kartą. Viskas buvo labai faina. Gerai, kad neregiai sportuoja. Bet visuomenė apie tai nežino. Tokiuose renginiuose vyrai parodo, kad jie gyvena, kad daro, kad neliūdi. Tuo pačiu būna pamatyti, atkreipia į save dėmesį“, – pasakojo drauge su A. Juchna mynęs „Staki-Baltik vairas“ komandos treneris M. Bernatonis.

Masiškiausias „Velomaratono“ startas – 14 val. prie Seimo rūmų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi