Lietuvoje

2016.08.21 10:57

Sinoptikai žada, kad lietus turėtų greitai pasitraukti iš Lietuvos

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.08.21 10:57

Nors sekmadienis ir pirmosios savaitės dienos bus lietingos, nuo trečiadienio drėgmė jau turėtų pasitraukti ir į Lietuvą atkeliaus šilti ir sausi orai. Taip LRT RADIJUI sako sinoptikas Vytautas Sakalauskas. Anot jo, šilumos artėjančiomis dienomis taip pat neturėtų trūksti.

Sinoptiko tvirtinimu, daugelyje rajonų sekmadienį orai bus gražūs. „Deja, šiuo metu iš vakarų Europos prie Lietuvos artėja atmosferos frontas, tad lietaus debesų juosta sekmadienį pasieks vakarinį šalie pakraštį. Vietomis prognozuojami trumpi lietūs. Ta tikimybė didžiausia kai kuriuose vakariniuose šalies rajonuose“, – sako V. Sakalauskas.

Jis priduria, kad antroje dienos pusėje kai kur gali nugriaudėti perkūnija. Pūs vidutinio stiprumo pietryčių vėjas, tačiau dar galėsime džiaugtis vasariška šiluma. „Aukščiausia temperatūra daug kur pasieks 24–28 laipsnius šilumos. Tik prie Baltijos jūros ir Kuršių marių kai kur ji svyruos apie 23 laipsnius“, – akcentuoja sinoptikas.

Anot jo, pirmosiomis savaitės dienomis – pirmadienį, antradienį – orai turėtų būti drėgni. Daugelyje rajonų palis, ypač intensyviau lis naktimis.

„Skirtumas tas, kad pirmadienio naktį intensyvesni lietūs praslinks vakariniuose, centriniuose rajonuose, o antradienio naktį – centriniuose ir rytiniuose rajonuose. Tačiau šilumos užteks. Šiltos bus naktys – 13–18 laipsnių. Dienomis tenkinsimės 18–24 laipsnių šiluma“, – teigia V. Sakalauskas.

Pasak jo, tai turėtų būti pačios drėgniausios kitos savaitės dienos. Nuo trečiadienio, sako sinoptikas, orai turėtų pagerėti.

„Nuo trečiadienio jau laukia linksmesnės naujienos ūkininkams, kurie vargsta su derliaus nuėmimu. Lietuvą pasieks anticiklonas, taigi jau trečiadienį lietaus tikimybė labai nedidelė. Naktį bus 10–15, o dieną – 20–24, kai kur gal ir 25 laipsniai šilumos“, – nurodo V. Sakalauskas.