Lietuvoje

2021.07.30 15:43

Viceministras: Rūdninkų poligone planuojama apgyvendinti apie 800 migrantų, jau atvežta 380 asmenų

LRT.lt2021.07.30 15:43

Viceministras ir policijos atstovai ketvirtadienį kalbėjosi su bendruomene ir tarėsi dėl bendro sprendimo, kuris leistų vietos gyventojams jaustis saugiems, rašoma Vidaus reikalų ministerijos pranešime.

,,Kalbėdamas su gyventojų atstovais patikinau, kad turime planų Rūdninkų poligone apgyvendinti apie 800 neteisėtų migrantų. Pasakiau, kad jie bus pradėti čia vežti artimiausiu metu ir palaipsniui, siekiant įvertinti ir užtikrinti saugumo situaciją šioje apgyvendinimo vietoje. Tiek susitikimo metu, tiek dabar noriu dar kartą patikinti vietos gyventojus, kad jų saugumas yra mūsų prioritetas. Tam pasitelkiame tiek Viešojo saugumo tarnybos, tiek policijos pajėgas“, – sako viceministras Vitalijus Dmitrijevas.

„Suprantame žmonių nerimą, tačiau darome viską, ką galime, kad jo būtų mažiau. Ir toliau nuolat bendrausime su vietos gyventojais, Rūdninkų seniūnija ir teiksime visą informaciją, tarsimės ir ieškosime bendrų sprendimų“, – sako viceministras.

Augant neteisėtų migrantų skaičiui, situacija pasienyje keičiasi kiekvieną dieną ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai negali valstybės sienos apsaugai skirti dar daugiau dėmesio, todėl reikalingi skubūs sprendimai.

Anot ministerijos, pirmieji 380 migrantų ketvirtadienį buvo atvežti į Rūdninkų poligoną. Tą pačią dieną apie neteisėtų migrantų perkėlimą į Rūdninkus apie 14.00 val. buvo pranešta savivaldybės merui.

Juos nuolat saugo Viešojo saugumo tarnyba. Miestelyje bus sustiprintos policijos pajėgos.

Pranešime nurodoma, kad bendruomenės nuogąstavimai buvo išgirsti, paskirti asmenys, kurie įpareigoti dalytis informacija su bendruomene, vienas jų Valstybės sienos apsaugos pareigūnas, o kitas – seniūnijos atstovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.