Lietuvoje

2021.07.30 14:52

Vyriausybė iš biudžeto perskirstė 2,2 mln. eurų užsieniečių integracijai

atnaujina 15.55
Erika Alonderytė, ELTA2021.07.30 14:52

Vyriausybė penktadienį posėdyje iš biudžeto perskirstė 2,2 mln. eurų užsieniečių integracijai. Asignavimai Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymu perskirstyti iš užimtumo didinimo ir socialinės paramos į socialinių paslaugų ir integracijos plėtros eilutę.

„Šis perskirstymas tarp vidinio biudžeto eilučių reikalingas tam, kad galėtume užtikrinti ministerijai pavestų Vyriausybės funkcijų įgyvendinimą, organizuoti užsieniečių, priskiriamų pažeidžiamų asmenų grupei, socialinės paramos teikimą“, – posėdyje sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Anot jos, lėšos reikalingos užsieniečių apgyvendinimui bei organizuoti Lietuvos Raudojo kryžiaus draugijos ir kitų nevyriausybinių organizacijų pasitelkimą teikiant socialines paslaugas.

Pasak ministrės patarėjo Tomo Kavaliausko, resursai perskirstyti siekiant atlyginti darbuotojams už papildomą krūvį darbui su migrantais, kuriems suteiktas pabėgėlio statusas arba kurie naujai apgyvendinti.

„Darbuotojams, kurie dirba su migrantais, kurie dabar atkeliauja, bet ir yra tie, kurie gauna pabėgėlio statusą, tai darbui ir su jais. Yra pažeidžiamos grupės, kurios atkeliauja į Lietuvą arba apgyvendintos iš anksčiau, joms teikiamos paslaugos, jais rūpinamasi“, – BNS sakė T. Kavaliauskas.

„Kadangi išauga darbų krūvis, natūralu, dabar ir atostogų režimas, vieniems tenka daugiau padirbėti, kitiems mažau, tai už tą papildomą ar viršvalandinį darbą jiems yra atlyginama“, – pridūrė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.