Lietuvoje

2021.07.30 14:19

Tomilinas apie jo pašalinimą iš partijos: Karbauskis norėjo daugiau kraujo, bet dabar jo rankos visos kruvinos

atnaujinta 14.26
Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.07.30 14:19

„Norėjo daugiau kraujo, gavo daugiau kraujo. Bet dabar visos rankos kruvinos“, – taip portalui LRT.lt Tomas Tomilinas komentavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sprendimą šalinti jį iš partijos. Apie tai, kad siūlys suspenduoti T. Tomilino narystę partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis prakalbo ketvirtadienį.

Artėjant partijos pirmininko rinkimams atmosfera „valstiečių“ gretose kaista. Ketvirtadienį ilgametis partijos narys T. Tomilinas paskelbė ketinantis mesti iššūkį R. Karbauskiui ir dalyvauti partijos pirmininko rinkimuose. Praėjus vos porai valandų po tokios žinios R. Karbauskis pareiškė siūlysiantis suspenduoti T. Tomilino narystę LVŽS.

Penktadienį žodžiai virto veiksmais. „Valstiečių“ taryba nubalsavo ne suspenduoti T. Tomilino narystę, o apskritai pašalinti jį iš partijos. Už jo išmetimą balsavo 52 tarybos nariai, prieš buvo šeši, trys susilaikė, BNS informavo partija.

Kalbėdamas su LRT.lt T. Tomilinas sakė, kad R. Karbauskis per vieną valandą sugebėjo išmesti žmogų, partijoje dirbusį 20 metų, kuris tiesiog vykdė savo pareigas rinkėjams ir laikėsi visų savo pažadų.

„Dabar jo rankos visos kruvinos“

Pats T. Tomilinas portalui LRT.lt komentavo iki paskutinės akimirkos vylęsis, kad partija išlaikys demokratijos egzaminą. Visgi nutiko kitaip.

„Tikrai galėjo išlaikyti tą elementariausią demokratinę procedūrą ir leisti tą konfliktą spręsti Etikos komisijai, kad būtų galima iš tikro objektyviai vertinti situaciją. Bet tos procedūros net nepabandė atlikti. Tai labai panašu į susidorojimą ir partijų valymą nuo stipriausių konkurentų.

Aišku, aš nesu stipriausias, bet jau eliminuoti kiti žmonės nuo kandidatavimo į partijos pirmininkus. Dabar ir aš esu eliminuotas. Tokie metodai veiksmingi tik trumpalaike prasme. Ilgalaike prasme tai yra partijos žlugdymas“, – sakė T. Tomilinas.

Portalas LRT.lt primena, kad kiek prieš keletą savaičių vykusiame LVŽS suvažiavime pritarta partijos įstatų pakeitimui ir numatyta, kad į partijos pirmininkus gali kandiduoti tik keturis metus nepertraukiamai partijos nariais buvę asmenys.

„Šiandien R. Karbauskis bijodamas akistatos su Etikos komisija, su jos pirmininku signataru Leonu Apšega, tiesiog apėjo tą komisiją. Bet viskas tvarkoje. Suprantu žutbūtinį norą įtvirtinti savo diktatą. Jis yra įvykęs.

Aš priėmu tą sprendimą, kaip ir prieš tai priėmiau visus sprendimus, kai atsisakiau visų pozicijų, bet to buvo per mažai. Norėjo daugiau kraujo, gavo daugiau kraujo. Bet dabar jo rankos visos kruvinos“, – portalui LRT.lt dėstė T. Tomilinas.

Jis sakė abejojantis, ar dabar partijoje atsiras tų, kurie drįstų su R. Karbauskiu konkuruoti pirmininko rinkimuose.

„Nes bus kažkokia kita istorija. Aš tikėjau šia partija iki paskutinių valandų, bet kai man buvo uždrausta net susipažinti su man mestais kaltinimais, buvo pasakyta, kad aš net nevertas pamatyti rašto, kurį surašė, jo neparodė. Tai yra banalus, labai praeitimi kvepiantis susidorojimas. Tokio neturėtų būti Lietuvos partijose“, – kalbėjo T. Tomilinas.

Kol kas jis neatsakė, kas laukia jo narystės „valstiečių“ frakcijoje Seime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.