Lietuvoje

2021.07.30 12:28

VRM žinia gyventojams – nesvarsto apgyvendinti migrantų nei Vidurio Lietuvoje, nei pajūryje

LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS2021.07.30 12:28

Vidaus reikalų ministerija kol kas nesvarsto apgyvendinti migrantų toliau nuo pasienio rajonų. Tai pavirtino ministrės patarėja Lina Laurinaitytė-Grigienė po to, kai LRT RADIJAS sulaukė Vidurio Lietuvos gyventojų skambučių apie tai, kad pareigūnai galimai svarsto apgyvendinti pabėgėlius kai kurių šio regiono miestelių mokyklose.

„Patogiau logistiškai, lengviau užtikrinti saugumą. Ieškoma visų įmanomų vietų arčiau Baltarusijos pasienio. Šiandien nėra svarstoma apgyvendinti Vidurio Lietuvoje, pajūryje juo labiau. Dar esame numatę vietų arčiau pasienio“, – sako patarėja.

Anot jos, principinis nusiteikimas – ieškoti tokių vietų, kurios būtų maksimaliai nutolusios nuo gyvenviečių. „Kad minimizuotume nerimą visuomenėje ir užtikrintume, kad jiems tų stovyklų egzistavimas nekels baimių“, – LRT RADIJUI sako L. Laurinaitytė-Grigienė.

Trečiadienį pasirodė žinia, kad internete plinta melaginga naujiena, jog dalyje Lietuvos mokyklų (esą Alytuje, Kelmėje, Prienuose, Radviliškyje ir Telšiuose) kuriamos stovyklos neteisėtiems migrantams. Apie melagieną pranešė Prienų rajono savivaldybė. Anot jos, žinia pasirodė ir jos oficialioje interneto svetainėje.

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras teigė pradėjęs tyrimą dėl melagienos apie kuriamas migrantų stovyklas.

VSAT skelbia, kad iš pasienio užkardų ketvirtadienį 380 migrantų buvo perkelti į Rūdninkų poligoną Šalčininkų rajone, kur įrengtas palapinių miestelis.

Šiuo metu migrantai yra apgyvendinami VSAT padaliniuose – Užsieniečių registracijos centre Pabradėje, Pasieniečių mokyklos bendrabučiuose Medininkuose, pasienyje su Baltarusija veikiančiose užkardose ir Druskininkų savivaldybėje esančio Švendubrės upių pasienio kontrolės punkto teritorijoje.

Taip pat migrantai yra apgyvendinti ir savivaldybių suteiktuose objektuose Alytaus mieste ir rajone, Ignalinos, Lazdijų, Varėnos ir Šalčininkų rajonuose.

Šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos iki vidurnakčio iš ketvirtadienio į penktadienį bandė patekti 3282 neteisėti migrantai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.