Lietuvoje

2021.07.30 12:17

Geriausių Kauno abiturientų palinkėjimas norintiems šimtukų: elgtis drąsiai, nepalikti spragų ir ruošti namų darbus

Valdemaras Šukšta, LRT.lt2021.07.30 12:17

Penktadienį Kauno rotušėje buvo pasveikinti abiturientai, kurie surinko aukščiausius įvertinimus už tris ar daugiau valstybinius brandos egzaminus. Šiemet tokių moksleivių – beveik dvi dešimtys. Kitos kartos abiturientams bei būsimiems gimnazistams jie linkėjo ne tik visą laiką mokytis, kad netektų paskutinę dieną vartyti užrašų, tačiau ir drąsiai elgtis, ieškoti savęs. Tai tik keli receptai, kaip gauti šimtukus.

Kaip pranešime žiniasklaidai skelbia Kauno miesto savivaldybė, daugiausia šimtukų Kauno abiturientai surinko iš anglų kalbos egzamino – 136. Antroje vietoje – lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas: 81 abiturientas surinko maksimalų įvertinimą. 41 moksleivis šimtuką gavo iš informacinių technologijų, 34 – iš matematikos, 32 – iš biologijos egzaminų. Dar 8 abiturientai didžiausią įvertinimą gavo iš rusų kalbos, 4 – iš fizikos, 3 – iš chemijos, bei po vieną – iš istorijos, geografijos ir vokiečių kalbos egzaminų.

Anot savivaldybės, du Kauno technologijos universiteto (KTU) gimnazijos auklėtiniai surinko po 6 šimtukus, o vienas – 5. Dar keturi KTU gimnazijos ir po vieną Kauno „Santaros“ ir „Saulės“ gimnazijų abiturientą džiaugiasi pelnę po 4 aukščiausius įvertinimus. Po 3 šimtukus atestatuose turi aštuoni KTU gimnazistai, trys „Saulės“ ir po vieną VDU „Rasos“ bei Jono Paulius II gimnazijos abiturientą.

Sveikinimo žodį abiturientams tarė Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

„Man džiugu, kad čia sėdintys abiturientai esate, bent jau šiuo metu, kauniečiai. Tikiuosi, kad nepamiršite miesto, grįšite, dirbsite, mokslus baigsite kur nors kitur. Žuvis renkasi, kur tyliau, žmogus – kur geriau“, – minėjo V. Matijošaitis.

Jis linkėjo abiturientams nepamiršti miesto, nepamiršti vieniems kitų, pridūrė, kad Kaunas lauks sugrįžtančių.

„Esate įkvepiantis pavyzdys ir motyvacija jaunesnei kauniečių kartai“, – pridūrė V. Matijošaitis.

Meras taip pat padėkojo abiturientų tėvams už rūpestį, kantrybę ir visas lėšas, kurias jie investavo į savo vaikų ateitį.

Šimtukininkus pasveikino ir Kauno vicemeras Mantas Jurgutis.

„Norisi palinkėti, kad visada gyvenime atsimintumėte vieną taisyklę, kurią mes komandoje turime, kad niekada nevėlu grįžti namo. Atsiminkite, kad jūsų namai yra Kauno miestas. Labai linkiu, kad išbandytumėte pasaulį ir viską parvežtumėte į mūsų visų miestą Kauną“, – sakė M. Jurgutis.

Sveikinimo žodį tarė ir vienas iš abiturientų – Erikas Simanaitis iš Kauno „Saulės“ gimnazijos.

„Net neabejoju, kad vieniems tai buvo lauktas rezultatas, kuris nė trupučio nenustebino, tačiau man asmeniškai ir net neabejoju, kad daliai jūsų, tai buvo asmeninio augimo ir ilgo darbo rezultatas“, – teigė E. Simanaitis ir pridūrė, kad buvo atsidūręs tinkamoje aplinkoje, tinkamoje terpėje tobulėti.

Jis neabejoja, kad Kauno mieste yra dar daugiau tokių unikalių istorijų, kai žmonės sugebėjo išeiti iš savo komforto zonos, bet jų rezultatai nėra matuojami šimtukais.

E. Simanaitis LRT.lt teigė, kad surinko keturis šimtukus: už fizikos, matematikos, informatikos ir lietuvių kalbos ir literatūros egzaminus. Mokslus toliau krimsti jis žada Jungtinėje Karalystėje: ten studijuos aviacijos inžineriją. Kokį palinkėjimą tartų kitos kartos abiturientams arba tiems, kurie rudenį pirmą kartą įžengs į gimnaziją?

„Nepalikti jokių spragų ir svarbu tęstinis mokymasis. Ir mokytis bus lengviau, ir rezultatai bus kitokie, kai nereikės paskutinę dieną visų konspektų perskaityti“, – su šypsena aiškino jis.

Jo kolega iš „Saulės“ gimnazijos Lukas Vasiliauskas surinko šimto balų įvertinimus per tris egzaminus: anglų kalbos, matematikos ir informacinių technologijų. Abiturientas ketina stoti į Kauno technologijos universitetą (KTU) ir mokytis programų sistemų.

„Palinkėčiau elgtis drąsiai, ieškoti savęs ir surasti tai, kas tave padaro laimingą. Tada bus lengva išmokti ir surinkti šimtukus“, – žodį jaunesnei kartai tarė L. Vasilauskas.

Šimtukus iš geografijos, lietuvių kalbos ir literatūros ir anglų kalbos egzaminų gavusi Miglė Praškevičiūtė iš Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) „Rasos“ gimnazijos ketina studijuoti teisę VDU. Kokį patarimą jį duotų būsimiems abiturientams ir gimnazistams?

„Manau, svarbiausias dalykas yra mokytis sistemingai, visą laiką. Dalyvauti pamokose, ruošti namų darbus, ruoštis kontroliniams ir tikrai tada viskas pavyks“, – džiugiai sakė abiturientė.

KTU gimnaziją šiemet baigęs Ignas Eismantas šimtukus surinko už informacinių technologijų, lietuvių kalbos ir literatūros bei anglų kalbos egzaminus. Nors jis dar nežino, į kurį tiksliai universitetą stos, bet apsisprendęs, kad studijuos informatiką.

„Manau, reikia tiesiog sistemingai dirbti, neapsileisti ir daryti namų darbus“, – patarimą jaunesniems kolegoms davė I. Eismantas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.