Lietuvoje

2021.07.30 09:11

Rūdninkuose neteisėtai iškirsti ir ant kelių suversti medžiai – įtaria protestuotojus prieš migrantus

Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.07.30 09:11

Valstybinių miškų urėdijos pareigūnai trečiadienį ir ketvirtadienį šalia Rūdninkų kaimo užfiksavo neteisėtus medžių kirtimus. Nukirsti medžiai buvo suversti ant kelių, siekiant užtverti pravažiavimus. Pareigūnai įtaria, kad tai galėjo padaryti prieš neteisėtų migrantų apgyvendinimą protestuojantys žmonės.

Valstybinių miškų urėdija LRT.lt patvirtino, kad Šalčininkų regioninio padalinio miškuose,šalia Rūdininkų kaimo, liepos 28-29 d. padalinio miškų apsaugos pareigūnai nustatė neteisėtus medžių kirtimus: Girios girininkijos teritorijoje nupjautos 8 pušys ir 2 beržai, Dainavos girininkijoje nupjauta 3 pušys.

„Visi šie medžiai užversti ant miško kelių, tikėtina, siekiant užtverti pravažiavimus“, – teigiama Valstybinių miškų urėdijos pranešime.

Dėl šių neteisėtų kirtimų Šalčininkų regiono padalinio valstybinių miškų pareigūnai pradėjo administracinių teisės pažeidimų tyrimus. Anot Valstybinių miškų urėdijos, kadangi savavališki miško kirtimai buvo atlikti ne medienos vagystės, o kelio užtvėrimo/eismo sutrikdymo tikslu, ši informacija apie neteisėtus kirtimus perduodama policijai ikiteisminio tyrimo atlikimui.

Taip pat pastarąją parą Dainavos girininkijoje pastebėti ir 2 neteisėtai nupjauti medžiai privačiame miške. Šią informaciją Šalčininkų regioninio padalinio pareigūnai perdavė Aplinkos apsaugos departamento pareigūnams.

Nukirsti medžiai nuo kelių bus pašalinti.

Kaip LRT.lt teigė Valstybinių miškų urėdijos atstovė spaudai Sandra Trinkūnaitė-Rimkienė, pareigūnai įtaria, kad neteisėtai medžius nukirsti ir suversti ant kelių, siekiant juos blokuoti, galėjo prieš neteisėtų migrantų apgyvendinimą Rūdninkų poligone protestuojantys asmenys.

„Kadangi buvo tikslas sąmoningai užtverti kelią, tai grečiausiai gali būti tas variantas. Tiesa, užtvertas buvo ne pagrindinis kelias, vedantis link poligono, o šoniniai keliai, bet per juos taip pat galima patekti į poligono teritoriją“, – kalbėjo S. Trinkūnaitė-Rimkienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.