Lietuvoje

2016.08.19 19:39

Ministras L. Linkevičius lankysis Turkijoje

LRT.lt2016.08.19 19:39

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugpjūčio 22 d. lankysis Ankaroje, kur susitiks su Turkijos užsienio reikalų ministru Mevlüt Çavuşoğlu.

Vizito metu bus aptartas dvišalis bendradarbiavimas, ES ir Turkijos santykiai, NATO vadovų susitikimo Varšuvoje sprendimų įgyvendinimas, santykiai su Rusija, situacija Ukrainoje, Sirijoje ir kiti aktualūs tarptautinės politikos klausimai.

Rugpjūčio 10 d. ministras L. Linkevičius susitiko su Turkijos ambasadore Lietuvoje Aydan Yamancan. Susitikimo metu buvo aptarta padėtis Turkijoje po grupės sąmokslininkų bandymo įvykdyti karinį perversmą liepos 15-osios naktį. Ministras išreiškė tvirtą paramą sąjungininkei Turkijai ir pažymėjo teisės viršenybės svarbą.

„Turkija susidūrė su sunkiais iššūkiais ir šiuo metu išgyvena ypač sudėtingą laikotarpį. Tvirtai palaikome savo sąjungininkę šioje nelengvoje situacijoje, esame pasiruošę padėti. Pabrėžiame, kad labai svarbu, jog veiksmai, siekiant likviduoti bandymo įvykdyti perversmą pasekmes, būtų atliekami laikantis įstatymo viršenybės ir tarptautinės teisės“, – teigė ministras L. Linkevičius.

Lietuvos diplomatijos vadovas L. Linkevičius bus pirmasis ES ir NATO valstybių užsienio reikalų ministras, po liepos 15 d. nepavykusio perversmo besilankantis Turkijoje.