Lietuvoje

2021.07.29 17:17

Bilotaitė dėl migrantų krizės Lietuvoje prašo sušaukti neeilinę ES vidaus reikalų ministrų tarybą

LRT.lt2021.07.29 17:17

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė kreipėsi į Slovėnijos vidaus reikalų ministrą Alešą Hojsą, prašydama surengti neeilinę Europos Sąjungos (ES) vidaus reikalų ministrų tarybą, sakoma pranešime žiniasklaidai.

„Nuo praėjusio ES vidaus reikalų ministrų susitikimo, kai išsamiai informavau kolegas apie situaciją Lietuvoje, praėjo tik dvi savaitės, o neteisėtų migrantų skaičius per šį laiką išaugo beveik dvigubai. Ši situacija reikalauja neatidėliotinų veiksmų ir sprendimų. Lietuva jau mobilizavo pastangas ir darys dar daugiau, kad suvaldytų šią neteisėtos migracijos krizę“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Ministrė laiške, skirtame Slovėnijos vidaus reikalų ministrui, taip pat pažymėjo, kad Lietuvai reikalinga apčiuopiama politinė, finansinė ir ekspertinė parama, siekiant sustabdyti neteisėtos migracijos srautą ir užkardyti keliavimą per Lietuvą į kitas ES valstybe nares.

„Viena svarbiausių užduočių – tai fizinio barjero įrengimas. Įvertindami migracijos srautų dinamiką, manome, kad tai vienintelis pragmatiškas sprendimas, kuris padės pasiekti rezultatų trumpuoju laikotarpiu“, – teigė vidaus reikalų ministrė.

Šiemet Lietuvos ir Baltarusijos sieną neteisėtai kirto 3145 migrantai. Nuo metų pradžios, pirminiais duomenimis, daugiausia migrantų sulaikyta Šalčininkų rajone – 703. Druskininkų savivaldybės ribose įkliuvo 664 neteisėtai iš Baltarusijos patekę užsieniečiai, Varėnos – 659, Ignalinos – 440, Švenčionių – 323, Lazdijų – 176, Vilniaus – 145, Zarasų – 35.

Didelė dalis sulaikytųjų per Lietuvą siekia patekti į Vakarų Europos valstybes.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.