Lietuvoje

2021.07.29 16:54

Į palapinių miestelį Rūdninkų poligone atvežti pirmieji migrantai

atnaujinta 20.36
LRT.lt, BNS, LRT RADIJAS2021.07.29 16:54

Į Rūdninkų poligone pastatytą palapinių miestelį ketvirtadienį popiet atvežti pirmieji migrantai.

Tai portalui LRT.lt patvirtino Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas Giedrius Mišutis.

Anot jo, planuojama, kad šioje vietoje neteisėtų migrantų bus apgyvendinta apie 350.

Pasak jo, vėlyvą popietę pirmosios dešimtys migrantų pradėti vežti iš labiausiai apkrautų užkardų (Barausko, Žagunio, Varėnos).

LRT žurnalistas Edvardas Špokas nurodė, kad vakare šalia miestelio bažnyčios vyksta bendruomenės susirinkimas – tariamasi dėl kamerų ir apšvietimo įrengimo. Jis vyksta ramiai ir, pasak gyventojų, konstruktyviai.

Gyventojai sako, kad didžiausią nerimą jiems kelia informacijos trūkumas ir saugumo klausimas.

Kaip 18 val. teigė LRT RADIJO žurnalistė Edita Vitė, jau atvyko iš viso trys migrantų autobusai. Pasak jos, asmenų skaičius kol kas gali siekti apie šimtą. Incidentų su pareigūnais neužfiksuota.

Į šias vietas palapinėse Rūdininkų poligone planuojama atkelti daugiausia vienišus asmenis (daugiausia vyrus), o kitose šalies vietose, šiek tiek patogesnėse vietose (pavyzdžiui, mokyklose), liktų šeimos, moterys su vaikais.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė po apsilankymo pasienio užkardose teigė, kad jose situacija yra bloga, kadangi pasieniečių patalpose įkurdinti neteisėti migrantai, o patys pareigūnai dėl to iš esmės yra netekę savo darbo vietų.

„Situacija, žinoma, yra labai prasta, nes darbo sąlygos pareigūnams yra labai sudėtingos. Visi suprantame, kad užkardos nėra pritaikytos neteisėtiems migrantams apgyvendinti. Tai yra darbo vieta, čia turi dirbti pareigūnai“, – komentavo A. Bilotaitė.

Anot jos, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) neturi teikti neteisėtiems migrantams apgyvendinimo paslaugų, todėl Vidaus reikalų ministerija siekia kuo greičiau iškelti migrantus iš pasienio užkardų.

Pasieniečių užkardose šiuo metu laikinai gyvena apie 2 tūkst. iš Baltarusijos neteisėtai atvykusių migrantų.

Tarp šiemet pasienyje su Baltarusija sulaikytųjų daugiausia yra Irako piliečių ar jais prisistačiusių užsieniečių – 2005. Taip pat sulaikyti 191 Kongo, 129 Kamerūno, 84 Sirijos, 83 Rusijos, 81 Irano, 79 Gvinėjos, 77 Afganistano bei kitų šalių piliečiai.

Nuo metų pradžios, pirminiais duomenimis, daugiausia migrantų sulaikyta Šalčininkų rajone – 703. Druskininkų savivaldybės ribose įkliuvo 664 neteisėtai iš Baltarusijos patekę užsieniečiai, Varėnos – 659, Ignalinos – 440, Švenčionių – 323, Lazdijų – 176, Vilniaus – 145, Zarasų – 35.

Didelė dalis sulaikytųjų per Lietuvą siekia patekti į Vakarų Europos valstybes.

Dėl neteisėtų migrantų antplūdžio Lietuva yra paskelbusi ekstremalią situaciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.