Naujienų srautas

Lietuvoje2016.08.19 17:45

Į pratybas Lietuvoje plaukiantis Vokietijos laivas išgelbėjo į nelaimę patekusius lenkų jachtos įgulą

LRT.lt 2016.08.19 17:45

Rugpjūčio 19 d. naktį  į Lietuvą  dalyvauti kitą savaitę vyksiančiose tarptautinėse pratybose Baltijos jūroje „BALTRON SQUADEX II-16 plaukęs Vokietijos karinių jūrų pajėgų laivas FGS WEILHEIM, koordinuojat Lietuvos kariuomenė karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrui, išgelbėjo į audrą patekusius lenkų jachtos keleivius, rašoma pranešime spaudai.  

Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras gelbėjimo operaciją pradėjo, kai budėtojas apie 2 val. ryto išgirdo radijo ryšio pranešimą iš Vokietijos karinio laivo, adresuotą lenkų jachtai MAUS, kuri šaukėsi pagalbos.

Centro budėtojas radijo ryšiu išsiuntė užklausimą laivui FGS WEILHEIM patikslinti situaciją ir susisiekus su vokiečių laivu gavo sraigtasparnio pagalbos prašymą, nukelti keleivius nuo lenkų jachtos.

Tuo metu vėjo ir bangų suniokota lenkų jachta MAU bangų buvo blaškoma apie 40 jūrmylių (per  70 km) į pietvakarius nuo Klaipėdos uosto vartų, Rusijos Federacijos paieškos ir gelbėjimo darbų jūroje atsakomybės rajone.

Lietuvos KJP Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro budėtojas susisiekė su Rusijos Federacijos gelbėjimo centru Kaliningrade, pranešdamas apie situaciją jūroje.  Kadangi operatyviai išsiųsti pagalbos nebuvo galima, į nelaimę patekusiems žmonėms gelbėti buvo pasitelktas Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparnis „Dauphin“.

Sraigtasparniui artėjant prie lenkų jachtos ir vokiečių karinio laivo, apie 3.30 val. buvo gautas pranešimas, jog vokiečių karinio laivo jūrininkai jau išgelbėjo ir į laivo FGS WEILHEIM bortą priėmė visus penkis lenkų jachtos įgulos narius.

Gelbėjimo operacija buvo baigta.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi