Lietuvoje

2021.07.29 15:52

Klaipėdos meras apie kaltinimus Jūros šventei: blogėjant situacijai reikia parodomojo skalpų nuėmimo

Reda Gilytė, Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.07.29 15:52

Į raudonąją zoną jau patenka 4 didieji šalies miestai – Vilnius, Kaunas, Klaipėda ir Šiauliai. Artimiausiomis dienomis ir visa Lietuva jau gali atsidurti šioje zonoje. Kai kurios savivaldybės, suprastėjus situacijai, jau svarsto, kaip skiepus dar priartinti prie žmonių, žada skiepyti ir prie bažnyčių. O mobiliosios Nacionalinio kraujo centro brigados savo maršrutus kreipia link raudonuojančių savivaldybių.

Lietuvoje sparčiai plinta koronavirusas – šimtui tūkstančių gyventojų – 91 atvejis, kai bus šimtas, atsidursime raudonojoje zonoje. Savivaldybių žemėlapis kasdien tamsėja. Ketvirtadienį į raudonąją zoną įžengė ir Vilnius. Pirmasis į ją pateko pajūris. Klaipėdos meras sako, priežasčių giliai ieškoti nereikia – daugybė žmonių nuo birželio suplūdo prie jūros.

Žinios. COVID-19 sparčiai plinta: daugėja raudonųjų savivaldybių

„Jeigu nenorime tam tikrais atvejais dėvėti kaukių, gali būti, kad kaukę uždės gulint reanimacijoje. Šiai dienai tokios indikacijos yra, tai reikėtų vertinti tas grėsmes, kurios yra čia aplink mus, o ne kada sulaukti kokios dovanos ir eit apsispręst skiepytis“, – sako V. Grubliauskas.

Uostamiesčio meras nemano, kad atvejų šuolį galėjo lemti praėjusį savaitgalį praūžusi Jūros šventė.

„Dabar blogėjant situacijai reikia surasti iešmininkų arba parodomųjų skalpų nuėmimo“, – mano meras.

Tuo metu Nacionalinis visuomenės sveikatos centras aiškinasi, ar per Jūros šventę buvo laikomasi galiojančių ribojimų. Renginiai, kai žiūrovai stovi, be galimybių paso gali vykti iki dviejų valandų.

Dar vienos raudonos Kazlų Rūdos savivaldybės meras teigia, kad po Jūros šventės, kur gyventojai galėjo dalyvauti be galimybių paso, labai sunku agituoti žmones skiepytis.

„Po to agituoti žmones, kad jie dėl visuomeninės bent jau naudos, visuomeninio saugumo (eitų skiepytis – LRT.lt), nebelieka loginio pagrindo, nes jie kitose savivaldybėse masiniuose renginiuose patiria visiškai atvirkštinį požiūrį“, – sako Mantas Varaška.

Taip pat raudonos Skuodo savivaldybės mero teigimu, kalbamasi su seniūnais, kad šie padėtų gyventojams pasiekti skiepijimo vietą.

„Jau turėjome tokių pamąstymų Ekstremalių situacijų komisijoje, kad gal reikėtų prie bažnyčių bandyti vakcinuoti. Turguje mes tą akciją vykdome ir pereito šeštadienio rezultatai parodė, kad tikrai tai pasiteisino“, – sako Skuodo rajono meras Petras Pušinskas.

Nacionalinio kraujo centro mobiliųjų punktų maršrutai taip pat suka link raudonųjų savivaldybių. Prie centro palapinių visuomet rikiuojasi eilės.

„Didesnį dėmesį atkreipsime į pajūrį ir Žemaitiją, tai jau ateinantį šeštadienį vakcinuosime žmones Šventojoje, o sekmadienį dirbsime Palangoje. Palangoje, kaip ir visada, būname savaitgaliais, o Klaipėdoje – kiekvieną darbo dieną prie skirtingos „Lidl“ parduotuvės“, – teigia Nacionalinio kraujo centro direktorius Daumantas Gutauskas.

Ketvirtadienio rytą gyventojai gavo įspėjimus, raginančius skiepytis nuo COVID-19. O platforma manodaktaras.lt iki rugpjūčio 31-osios viešins įvairių sektorių ar sričių skiepijimosi rezultatus.

Vėliau įvardys tuos, kurie ėmėsi aktyvių veiksmų ir padarė didžiausią proveržį, prisidėdami prie visuotinio imuniteto stiprinimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.