Lietuvoje

2021.07.29 16:07

Kauno gimnazijos direktorius apie abiturientus sveikinusį Kandrotą-Celofaną: jis – vieno mokinio tėvas, jokios politikos

atnaujinta 19.31
Aida Murauskaitė, LRT.lt2021.07.29 16:07

Viešąją erdvę ketvirtadienį sutrikdė tai, kad Kauno Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) „Rasos“ gimnazijos XXVI laidos abiturientų brandos atestatų įteikimo šventėje į sceną sveikinti jaunuolių kopė „Šeimų gynimo maršo“ aktyvistas Antanas Kandrotas, platesnei visuomenei geriau žinomas kaip Celofanas. Gimnazijos vadovas paaiškino, kad nevienareikšmiškai vertinamas A. Kandrotas – vieno iš mokinių tėvas. 

„Direktorius paprašė nepolitikuoti“, – pradėdamas savo kalbą abiturientams sakė A. Kandrotas.

A. Kandrotas-Celofanas palinkėjo gimnaziją baigusiems jaunuoliams rinktis studijas, pabrėžė, kad tai sukuria ir ateityje praversiančių pažinčių, ragino neemigruoti.

Gimnazijos įrašas iš šventės netrukus išplito socialiniuose tinkluose. Jis šiuo metu nebepasiekiamas.

LRT.lt jau skelbė, kad A. Kandrotas žinomas dėl internete skleidžiamos dezinformacijos, bendradarbiavimo su prorusiškais Valstybės saugumo departamento įvardijamais naujienų kanalais, taip pat dėl kaltinimų finansinėmis machinacijomis.

Ministras: čia taip norima įkvėpti jaunuolius?

Į tai, kas sveikino VDU „Rasos“ gimnazijos abiturientus, sureagavo ir kultūros ministras Simonas Kairys.

„VDU „Rasos“ gimnazija išleistuvių proga išleidžia į tribūną Celofaną. Direktorius prašė nepolitikuoti, bet minėto veikėjo kalba net baisesnė už politikavimą.

Mano Alma Mater VDU, gimnazija, kurioje ne kartą esu buvęs, kas darosi?! Čia taip norima įkvėpti jaunuolius? Kaune tokia bėda su autoritetais? Tarp visų moksleivių tėvų nebuvo nė vieno, kuris bent su teisėsauga neturėtų problemų?“ – socialiniame tinkle savo reakcija pasidalijo ministras.

Direktorius paragino nepolitikuoti

VDU „Rasos“ gimnazijos direktorius Artūras Sakalauskas sakė apie į sceną kopsiantį gimnazistų tėvų atstovą sužinojęs visai prieš brandos atestatų teikimo šventę. O su bylomis, kurių epicentre buvo atsidūręs A. Kandrotas, gimnazijos direktorius sakė nesusipažinęs.

„Jis yra vieno iš mūsų mokinų tėvas. Nieko daugiau. Jokios politikos“, – LRT.lt sakė gimnazijos direktorius.

Pasak jo, tėvams atstovauti ir sakyti sveikinimo kalbą turėjo kitas žmogus.

„Bet ta moteris prieš dieną atsisakė. Čia auklėtojas pakeitė“, – aiškino A. Sakalauskas.

Mokyklos direktorius sakė, kad renginio programą jis žinojo, o apie šį keitimą išgirdo visai prieš atestatų teikimo šventės pradžią.

„Bet mes to niekaip nesiejame su politika. Tai vienas iš mūsų mokinių tėvų“, – darsyk pakartojo A. Sakalauskas.

Direktorius pripažino prieš renginį A. Kandroto paprašęs, kad „nebūtų politikos“.

„Šiuo metu turi jis tų visų skandalų. Nėra daug kur pageidaujamas žmogus dėl savo politinės veiklos. Ir visiškai nesinori, kad jis pradėtų politikuoti, agitaciją skleisti“, – pabrėžė gimnazijos vadovas.

Jei neįleis, įlips pro langą

A. Kandrotas LRT.lt sakė nesuprantantis, kodėl kyla klausimų dėl jo apsilankymo gimnazijoje.

„Ar aš raupsuotasis? Ar negaliu ateiti į mokyklą pasakyti kalbos? Mano vaikas toj gimnazijoj. Ką, kaip tėvas negaliu ateiti kalbėti, nes turiu kitokią nuomonę, ne tokią, kokį naratyvą neša A. Tapinas?“ – piktinosi kalbėdamas LRT.lt A. Kandrotas.

Jis stebėjosi, kodėl reakcijų sukėlė jo kalba gimnazijoje, mat tai, pasak jo, yra asmeninis reikalas.

„Aš esu nurašytas? Ar kad nepaskiepytas? Man reikia pasiskiepyti, tapti p...u, kad galėčiau eiti kalbėti į mokyklą? Kuo mano asmenybė yra tokia, kad negalėčiau savo vaiko mokyklos baigimo proga, paprašytas mokyklos, kalbėti?“ – klausimų pažėrė A. Kandrotas.

Pasak jo, ne kliūtis ir teistumas.

„Aš nurašytas, jei turėjau bylą? Kodėl aš negaliu mokykloje pasisakyti? Esu baubas, kad negaliu pasisakyti? Viktorija Čmilytė-Nielsen visur pasisako ir yra teisiamos partijos pirmininkė“, – sakė A. Kandrotas.

„Šiandien yra mano šeimos šventė. Ir viskas. Man neįdomu. Eisiu visur visada. Jei uždarys duris, įlipsiu pro langą“, – pridūrė jis.

Ministrė: tai daugiau nei nesusipratimas

A. Kandroto pasirodymas abiturientų šventėje nustebino ir švietimo, mokslo ir sporto ministrę Jurgitą Šiugždinienę.

„Mane nustebino ir nuliūdino įvykis Kauno VDU „Rasos“ gimnazijos abiturientų šventėje. Kaip jau žinoma, čia abiturientus sveikino vienas tėvų Antanas Kandrotas. Kaip skelbiama žiniasklaidoje, A.Kandroto atžvilgiu pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl finansinių machinacijų, teisme nagrinėjamos trys baudžiamosios bylos, kuriose vienas iš kaltinamųjų yra A.Kandrotas.

Tad suteikti tokiam asmeniui sakyti sveikinimo žodį gyvenimo kelią besirenkantiems jaunuoliams, kas turėtų įkvėpti ir motyvuoti jaunuolius – daugiau nei nesusipratimas. Tai neatsakingas poelgis prieš abiturientus ir jų tėvus bei visą švietimo bendruomenę“, – savo nuomonę išsakė J. Šiugždinienė.

VDU rektorius: apgailestaujame

VDU rektorius prof. Juozas Augutis socialiniame tinkle teigė, kad VDU yra vienas šios mokyklos steigėjų, tačiau nedalyvauja kasdienėje jos veikloje ar juolab rengiant šventes. J. Augutis teigė, jog VDU apgailestauja dėl sprendimo A. Kandrotą pakviesti tokiam sveikinimui.

„Nepaisant to, Vytauto Didžiojo universitetas apgailestauja ir atsiprašo dėl gimnazijos šventės organizatorių sprendimo pakviesti pasveikinti abiturientus šį asmenį. VDU visada pasisako už požiūrių įvairovę, kritinį mąstymą bei gerbia visas nuomones, tačiau tai turi vykti diskusijų ir argumentų kalba, o ne tokiu būdu, kaip buvo padaryta šį kartą“, – feisbuke rašė J. Augutis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.