Lietuvoje

2021.07.29 14:21

Ministrė laikosi plano – migrantų stovykla bus Rūdninkų poligone

atnaujinta 14.30
Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.07.29 14:21

Pasienio užkardose ketvirtadienį apsilankiusi vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė tikino, kad neatsisakoma plano neteisėtus migrantus įkurdinti Rūdninkų poligone.

A. Bilotaitė po apsilankymo pasienio užkardose teigė, kad jose situacija yra bloga, kadangi pasieniečių patalpose įkurdinti neteisėti migrantai, o patys pareigūnai dėl to iš esmės yra netekę savo darbo vietų.

„Situacija, žinoma, yra labai prasta, nes darbo sąlygos pareigūnams yra labai sudėtingos. Visi suprantame, kad užkardos nėra pritaikytos neteisėtiems migrantams apgyvendinti. Tai yra darbo vieta, čia turi dirbti pareigūnai“, – komentavo A. Bilotaitė.

Anot jos, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) neturi teikti neteisėtiems migrantams apgyvendinimo paslaugų, todėl Vidaus reikalų ministerija siekia kuo greičiau iškelti migrantus iš pasienio užkardų.

„Pareigūnų darbas yra saugoti sieną. Šiuo metu jie negali to daryti visu pajėgumu“, – teigė A. Bilotaitė.

Ji tikino, kad šiuo metu, sprendžiant neteisėtų migrantų apgyvendinimo problemą, susiduriama su pasipriešinimu.

„Susiduriame su tam tikrais iššūkiais, su tam tikrais nekonstruktyviais, priešiškais trukdymais, kai tose vietose, kurios yra saugios, kuriose galima užtikrinti tų žmonių saugų apgyvendinimą, kur yra kameros, tvoros, tai yra trukdoma padaryti. Tai galima traktuoti kaip sąmoningą trukdymą mums toliau dirbti“, – aiškino ministrė.

A. Bilotaitė tikino, kad Vidaus reikalų ministerija neatsisako plano apgyvendinti neteisėtus migrantus Rūdninkų poligone.

„Šiuo metu artimiausia kryptis yra Rūdninkų poligonas. Noriu pabrėžti, kad tikrai dabar nekomentuosiu konkrečių datų, laiko, kitų detalių, kadangi mes matome, kad visa šita informacija gali būti nukreipta prieš mus ir mums gali trukdyti toliau vykdyti savo darbus“, – tikino ji.

Ministrės teigimu, poligone apgyvendinti migrantus sąlygos yra tinkamos.

„Vyko pokalbiai su bendruomene, vyko pokalbiai su vietos valdžios atstovais ir mes tikimės, kad tas procesas bus sklandus“, – aiškino A. Bilotaitė.

Ji tikino, kad buvo atsakyta į visus Rūdninkų bendruomenės klausimus ir rastas kompromisas. Jei prireiktų daugiau saugumo priemonių prie poligono, anot A. Bilotaitės, valstybė tuo pasirūpins.

Medininkuose, kaip priminė ministrė, bus įrengiami moduliniai nameliai migrantams, šiuose nameliuose planuojama apgyvendinti šeimas, besilaukiančias moteris, vaikus. Suaugę, jauni vyrai, A. Bilotaitės teigimu, bus įkurdinti palapinėse.

A. Bilotaitė teigė suprantanti, kad visų neteisėtų migrantų, kurių skaičius jau viršijo 3 tūkst., apgyvendinti Rūdninkų poligone nepavyks. Dėl to, anot jos, svarstoma apie įvairias kitas alternatyvas, tačiau apie jas kalbėti viešai nenori.

„Labai detaliai komunikuoti nereikia, matant suinteresuotus asmenis, kurie nusiteikę reaguoti, siųsti kokias nors savo organizuotas grupes tam, kad keltų sumaištį ar kokius nors neramumus.

Visus sprendimus, kurie bus daromi, mes derinsime su bendruomenėmis, kalbėsimės su bendruomenėmis“, – dėstė ministrė.

Kartu ji ragino visuomenę suprasti, kad neteisėtus migrantus kur nors apgyvendinti būtina, o tai padarius, anot ministrės, bus imamasi deportacijos procedūrų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.