Lietuvoje

2021.07.29 13:28

Bilotaitė: pradėtas tyrimas dėl dezinformacijos apie migrantų apgyvendinimo centrus

Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.07.29 13:28

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ketvirtadienį pranešė, kad Kibernetinio saugumo centras pradėjo tyrimą dėl galimos dezinformacijos apie neteisėtų migrantų įkurdinimą Lietuvoje.

„Turiu žinių, kad vykdomos kibernetinės atakos, kai bandoma skleisti dezinformaciją, kad galbūt kai kuriose savivaldybėse esą numatyta steigti kažkokius apgyvendinimo centrus ir tai yra daroma sąmoningai, siekiant sukelti neramumą, žmonių nepasitenkinimą, siekiant situaciją dar labiau užkaitinti. Tai yra netoleruotina“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė A. Bilotaitė, lankydamasi Valstybės sienos apsaugos tarnybos Druskininkų užkardoje.

Anot jos, dėl šių atakų tyrimą pradėjo Kibernetinis saugumo centras.

„Kibernetinio saugumo centras šiuo metu atlieka tyrimą. Manau, kad ir policija taip pat turi ir aiškinsis, priims atitinkamus sprendimus“, – teigė A. Bilotaitė.

Pasak A. Bilotaitės, labiausiai susirūpinimą kelia dezinformacija, pasirodanti interneto portaluose, kituose informacijos šaltiniuose. Jis neįvardijo, kas gali skleisti dezinformaciją. Ministrė pažymėjo tikinti, kad tai išsiaiškins tarnybos.

„Tai rodo, kad tai yra hibridinis karas“, – pažymėjo ji.

A. Bilotaitė patvirtino, kad Kibernetinis saugumo centras tyrimą pradėjo dėl dezinformacijos po to, kai buvo paskleista žinia, jog neteisėti migrantai bus apgyvendinti Plungės savivaldybėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.