Lietuvoje

2021.07.29 12:39

Karbauskis siūlys suspenduoti Tomilino narystę partijoje

Atnaujinta 12.56
Milena Andrukaitytė, BNS2021.07.29 12:39

Opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vadovas Ramūnas Karbauskis siūlys suspenduoti Tomo Tomilino narystę partijoje.

Pasak R. Karbauskio, jis yra gavęs „valstiečių“ Vilniaus skyrius siūlymą šalinti T. Tomiliną iš partijos, bet siūlys penktadienį posėdžiaujančiai tarybai suspenduoti jo narystę dvejiems metams. Nuotolinis LVŽS posėdis vyks penktadienį.

„Apie kokį dalyvavimą partijos pirmininko rinkimuose jis gali šnekėt, kai yra siūlymas partijos skyriaus narių jį pašalinti. Aš siūlysiu ne šalinti, siūlysiu suspenduoti narystę tam tikram laikotarpiui, nes jo veikla nukreipta prieš partiją“, – BNS sakė R. Karbauskis.

T. Tomilinas apie siūlymą jį šalinti iš partijos sakė sužinojęs iš BNS ir tvirtino, jog tarybos darbotvarkėje tokio klausimo nėra.

„Pirmą kartą girdžiu tokį oficialų dalyką. Manęs, aišku, jau niekas nestebina, bet labai daug ką pasakys, jei iš tikrųjų taip vyks, apie R. Karbauskio baimę prieš konkurentus. Tai, ką jis (R. Karbauskis) kalba, būtų visiškas bet kokių principų nesilaikymas ir atviras konkurentų, kitaminčių šalinimas, valymas, reikėtų stalinistinį terminą naudoti“, – BNS sakė T. Tomilinas.

Tu tarpu R. Karbauskis ankstesnį T. Tomilino pareiškimą, jog sieks dalyvauti „valstiečių“ pirmininko rinkimuose, siejo su gynyba prieš partijos tarybos posėdį, kuriam teikiamas pašalinimo klausimas.

„Man truputį juokinga, nes Tomas žino, kad rytoj partijos tarybos posėdyje bus svarstomas jo elgesys ir bus keliamas klausimas dėl jo narystės. Šitoj situacijoj yra Vilniaus skyriaus, kuriam jis (T. Tomilinas) kol kas vadovauja, kreipimasis į partijos tarybą, jis bus svarstomas. Aš kaip partijos pirmininkas siūlysiu suspenduoti jo narystę, jis tai žino, supranta ir atitinkamai daro pareiškimus, kurie atrodytų, kad jį apgins, apsaugos“, – kalbėjo LVŽS vadovas.

R. Karbauskis teigė T. Tomilino narystę siūlysiantis stabdyti dvejiems metams, nes norintis duoti galimybę, tačiau pažymėjo, jog T. Tomilinas .„turės nuraukti veiklą, nukreiptą prieš LVŽS, jos vertybes“.

„Jo gynėjų nėra, iš viso nėra jam pritariančių partijoje, jo šnekėjimas, kad yra nuomonių skirtumas partijoje, kad bus kažkokie debatai, diskusijos, yra juokingi, nes nėra su kuo debatuoti. Aš su Laisvės partija galiu debatuoti, su Laisvės partijos pirmininke. Jei jis atstovauja Laisvės partijai, tegu pasako, aš atstovauju Laisvės partijai, bet LVŽS narys negali atstovauti priešiškoms partijai, jos rinkimų nuostatoms idėjoms“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Į konfliktą su opozicinių „valstiečių“ lyderiu R. Karbauskiu įsivėlęs parlamentaras T. Tomilinas ketvirtadienį paskelbė, kad dalyvaus partijos pirmininko rinkimuose rudenį.

„ (...) Dalyvausiu rudenį vyksiančiuose Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko rinkimuose“, – BNS persiųstame pareiškime teigė T. Tomilinas.

„Puikiai suprantu, kad mano šansai yra nedideli, nebijau gauti 10 ar 100 balsų, tačiau mano tikslas yra atviras ir skaidrus pokalbis su nariais apie šiemet daromus ir partijos likimą lemiančius pasirinkimus. Iki rudens aplankysiu visus Lietuvos regionus, pristatysiu savo alternatyvą šiuo metu dominuojančiai Širinskienės-Karbauskio tandemo vizijai“, – sakė jis.

Viešas konfliktas tarp politikų kilo, kai T. Tomilinas pavasarį balsavo už įstatymo projektą, įteisinantį lyčiai neutralią partnerystę.

Tuomet R. Karbauskis pareiškė, jog T. Tomilinas išdavė partijos vertybes, o „valstiečiai“ jam pasiūlė įtrauktis iš partinių postų.

T. Tomilinas prieš kelias savaites pasitraukė iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko pavaduotojo pareigų.

Jis tvirtina, kad LVŽS siekiama paversti partija, tarnaujančia vienam žmogui.

Artimiausi „valstiečių“ lyderio rinkimai vyks rudenį, tačiau tiksli rinkimų data dar nėra aiški. Partijos pirmininkas pirmąkart bus renkamas visuotiniu partiečių balsavimu.

R. Karbauskis LVŽS vadovauja daugiau nei dešimtmetį. Pastarąjį kartą lyderiu jis perrinktas 2019 metais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.