Lietuvoje

2021.07.29 12:41

Čmilytė-Nielsen apie padėtį pasienyje: dabar mažiausiai reikia panikos kėlimo

LRT.lt2021.07.29 12:41

Ketvirtadienį prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su parlamentinių partijų lyderiais bei premjere Ingrida Šimonytė. Į susitikimą atvykę politinių partijų vedliai situaciją dėl migrantų krizės vertino nevienareikšmiškai – vieni sakė pritariantis nepaprastosios padėties įvedimui, tačiau kiti kalbėjo apie diplomatinių pastangų poreikį. Tuo metu Seimo pirmininkė ir Lietuvos liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pabrėžė, kad šiuo metu mažiausiai reikia panikos kėlimo.

V. Čmilytė-Nielsen tikina, kad padėtis Lietuvos–Baltarusijos pasienyje yra egzaminas, kuris parodys visuomenės brandumą, atsparumą ir kaip mus gali paveikti spaudimas.

„Išmėginamas institucijų tarpusavio bendradarbiavimas, veiksmų koordinavimas, gebėjimas efektyviai komunikuoti. Kaip ir kiekvienam egzaminui, šiam galėjome pasirengti geriau, jame pasitaikys ir klaidų. Bet dabar nebe laikas repeticijoms“, – sako V. Čmilytė-Nielsen.

„Mažiausiai dabar reikia panikos kėlimo. Didesnio visuomenės susiskaldymo. Tai testas ir politikų brandai. Tikiuosi, kad didžioji dalis parlamentarų jį garbingai išlaikys“, – tikina Seimo pirmininkė.

Ji išskyrė, kad toliau reikia stiprinti sienų apsaugą, kartu su ES partneriais ieškoti politinių-diplomatinių sprendimų, tęsti derybas ir ieškoti sprendimų su kilmės šalimis, nuolat palaikyti dialogą su savivalda, vietos bendruomenėmis.

„Migrantų priėmimas savivaldybėms turi būti adekvačiai kompensuojamas“, – pabrėžia V. Čmilytė-Nielsen.

„Ir galiausiai, nesiblaškyti dėl jau ne pirmą kadenciją pasirinktos aiškios vertybinės linijos užsienio politikoje. Desperatiškas režimas kelia sumaištį ir tikisi pagilinti takoskyras mūsų visuomenėje, nepasiduokime tam“, – savo įrašą socialiniame tinkle užbaigė Seimo pirmininkė.

LRT.lt primena, kad Lietuvos pareigūnai teigia, jog Minsko režimas galimai prisideda prie neteisėtos migracijos per Baltarusiją į Lietuvą. Lyginant su priešpandeminiu laikotarpiu, neteisėtai sieną iš Baltarusijos pereinančių žmonių skaičius yra išaugęs. 2020 m. dėl COVID-19 pandemijos trečdaliu sumažėjo neteisėtos migracijos srautas į Lietuvą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.