Lietuvoje

2021.07.29 11:17

Institucijos atlieka tyrimą dėl Jūros šventės: abejoja, kad toks renginys galėjo vykti, organizatoriams gresia baudos

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.07.29 11:17

Institucijos atlieka tyrimą, ar per Jūros šventę buvo laikomasi galiojančių ribojimų dėl koronaviruso pandemijos. Kaip teigia sveikatos apsaugos viceministrė Živilė Simonaitytė, renginiai, kurių metu žiūrovai stovi, be galimybių paso gali vykti iki dviejų valandų.

„Jeigu yra renginys, kurio metu žiūrovai stovi, tai reiškia, kad stovi vienas šalia kito ir tie kontaktai yra artimi. Yra leidžiami renginiai, kurie trunka iki dviejų valandų ir iš esmės tas reglamentavimas yra skirtas nedideliems minėjimas, kur žmonės trumpai susirenka, pabūna ir išsiskirsto. Toks renginys (Jūros šventė – LRT.lt), pagal dabartinį reglamentavimą, negali ir negalėjo vykti“, – LRT RADIJUI sako viceministrė.

Pasak viceministrės, tikimasi, kad atsakingiems asmenims greičiausiai bus skirtos baudos.

„Atitinkamai Nacionalinės visuomenės sveikatos centras, Maisto ir veterinarijos tarnyba, mano žiniomis, yra pradėję atitinkamus nusižengimų tyrimus ir tikiuosi, kad atitinkamos baudos bus skirtos “, – tikina ji.

Jūros šventė vyko visą praėjusį savaitgalį, nors organizatoriai ragino svečius ir amatininkus dėvėti kaukes, daugelis rekomendacijų nepaisė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.