Lietuvoje

2016.08.19 17:41

STT tiria korupciją VMVT pavaldžioje įstaigoje, „Norvelitoje“ ir „Nemateke“

LRT.lt, BNS2016.08.19 17:41

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl kyšininkavimo, papirkimo ir dokumentų klastojimo Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT) pavaldžiame Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute. BNS žiniomis, tyrime figūruoja žuvies produktų gamybos ir prekybos grupė „Norvelita“ ir mėsos ir paukštienos perdirbimo bendrovė „Nematekas“. STT įtaria, kad Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Kauno teritorinio skyriaus vienas vadovų ėmė kyšius už tai, kad klastotų įmonių tyrimų rezultatus.

STT turi duomenų, kaip rašoma pranešime spaudai, kad Instituto Kauno teritorinio skyriaus vadovaujančias pareigas užimantis valstybės tarnautojas, pasinaudodamas tarnybine padėtimi ir žinodamas apie tikrinamos produkcijos pavyzdžių tyrimus, kurių metu nustatyti draudžiami bakteriniai užkratai, kaip įtariama, pats klastojo ir pavaldiems darbuotojams nurodydavo suklastoti dokumentus, nuslepiant tikruosius tyrimų rezultatus, o už tai priėmė įvairaus dydžio ir formos neteisėtus atlygius iš suinteresuotų įmonių atstovų.

Taip pat tiriama, ar minėtas asmuo provokavo duoti ir priėmė kyšį iš vienos įmonės direktoriaus, suteikdamas jam neskelbtinos informacijos apie Institute vykdomus viešuosius pirkimus ir tokiu būdu sudarydamas palankias sąlygas šiai bendrovei laimėti konkursą.

Šiame tyrime įtarimai pareikšti 6 asmenims – valstybės tarnautojui ir suinteresuotų įmonių atstovams.

Kaip rašyta STT pranešime, instituto Kauno teritoriniame skyriuje buvo atliktos kratos, kurių metu paimti tyrimui reikšmingi daiktai ir dokumentai, bei atliekami kiti procesiniai veiksmai.

BNS žiniomis, kratos taip pat atliktos „Norvelitos“ ir „Nemateko“ patalpose. Pirmoji veikia Raseinių, antroji – Kaišiadorių rajone. Tyrimas vyksta dėl kyšininkavimo, papirkimo ir dokumentų klastojimo.

„Norvelitos“ vadovas Vidmantas Globis BNS telefonu sakė, kad šiuo metu kalbėtis negali, ir padėjo ragelį. 100 proc.„Norvelitos“ akcijų netiesiogiai valdo Jordanas ir Viktorija Kenstavičiai.

„Nemateko“ akcininkė ir vadovė Egidija Vaicekauskienė teigė nieko nežinanti apie atliktas STT pareigūnų kratas.

„Aš šiandien nesu įmonėje, tai negaliu pasakyti, reikėtų pasitikslinti. Aš tokių žinių neturiu, tikrai negirdėjau apie jokias kratas“, – BNS sakė E. Vaicekauskienė.

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Kauno teritorinio skyriaus kokybės vadybininkė Lina Kajokienė BNS anksčiau penktadienio popietę sakė, kad STT pareigūnai tuo metu buvo skyriaus patalpose. Skyriaus vadovas Vytautas Pamakštys iki šiol yra nepasiekiamas.

STT daugiau informacijos apie vykstantį tyrimą žada pateikti vėliau penktadienį.

Tai antras teisėsaugos tyrimas, kuriame figūruoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Vykstant kitam tyrimui įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo buvo pateikti šios tarnybos direktoriui Jonui Miliui. Teisėsauga įtaria, kad šaldyto maisto produktų bendrovė „Judex“ per Seimo narį Petrą Gražulį siekė paveikti tarnybą, kad ši neskirtų nuobaudų už pažeidimus.

Vykdant šį tyrimą teisėsauga taip pat atliko kratas Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute.

STT įtaria, kad „Judex“ per P. Gražulį galėjo siekti paveikti J. Miliaus vadovaujamą VMVT ar jai pavaldžią įstaigą, kad šioji nepaisytų įmonės pažeidimų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.