Lietuvoje

2021.07.29 07:54

Policijos vado pavaduotojas: „prisiplakę“ provokatoriai sudaro įspūdį, kad vietos bendruomenės agresyvios – taip nėra

Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.07.29 07:54

Iki vėlyvo trečiadienio vakaro su Rūdninkų bendruomenės nariais kalbėjęs generalinio komisaro pavaduotojas sako, kad migrantų laikino priėmimo klausimu ji nėra vienalytė - kai kurie išlieka kategoriški, kiti gi padėtį supranta. Klausimus garsiai keliančias bendruomenes, pasak jo, provokuoja ir asmenys iš pašalės.

Šalčininkų rajone esančiuose Rūdninkuose trečiadienio vakarą vidaus reikalų viceministras Vitalijus Dmitrijevas ir policijos generalinio komisaro pavaduotojas Arūnas Paulauskas tarėsi su bendruomene dėl laikinojo neteisėtai sieną kirtusių migrantų apgyvendinimo. Juos norima įkurdinti Vidaus reikalų ministerijai priklausančio poligono teritorijoje, tačiau dėl to šią savaitę sulaukta pasipriešinimo.

Susitikimą ketvirtadienį LRT RADIJUJE kalbėjęs A. Paulauskas įvertino kaip „pakankamai konstruktyvų“.

„Buvo daug diskusijų, buvo daug ir ginčų, bet manau, kad dėl kažkurių esminių dalykų mes sutarėme. Vis dėlto kad Rūdninkų poligonas yra pakankamai tinkama vieta migrantams priimti, galbūt bendruomenė norėtų mažesnio skaičiaus, bet esamos aplinkybės verčia ten laikyti kiek daugiau negu tikimasi“, – sakė policijos generalinio komisaro pavaduotojas.

Jis pridūrė, kad bendruomenė nėra vienalytė ir dalis jos yra nuosaikesnė, „iš esmės sutinka“ dėl jų apgyvendinimo ir „supranta, kokioje situacijoje yra valstybė“. A. Paulauskas išskyrė ir provokatorių vaidmenį.

„Ką vėlgi pastebime, tai kad šalia vietinių bendruomenių – net ir vakar kalbantis su Rūdninkų bendruomenę, jie tai patvirtino – labai dažnai prisiplaka pašaliniai asmenys, kurie gali vykdyti tam tikras provokacijas ir dažnu atveju net sukompromituoti vietos bendruomenes, kurios neturi agresyvių ketinimų. Provokatoriai gali sudaryti įspūdį, kad jos yra agresyvios, nusiteikusios smurtauti ir panašiai, nors taip dažnu atveju nėra“, – sakė jis.

Pasak pašnekovo, tokia tendencija pastebima ne tik protestuose, bet ir socialiniuose tinkluose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.