Lietuvoje

2021.07.29 07:00

Prieš savaitgalį – trumpas atokvėpis: sulauksime vėsesnių orų su lietumi, iki 19 m/s sustiprės vėjo gūsiai

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.07.29 07:00

Ketvirtadienis vis dar išliks karštas, o vietomis pasirodys ir lietus. Kaip LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikas Vytautas Sakalauskas, jau penktadienį sulauksime trumpo atokvėpio nuo karštesnių orų, tačiau sustiprės vėjo gūsiai, kurie vietomis gali siekti ir 19 m/s.

Ketvirtadienį visą dieną orai išliks nepastoviai debesuoti, daugelyje rajonų numatomas lietus, intensyvesnis jis bus rytų ir pietų Lietuvoje. Šiauriniuose ir šiaurės vakariniuose rajonuose lietaus bus mažiau arba iš viso nelis. Vidutinio stiprumo vėjas pūs iš pietų, pietvakarių. Ten, kur pasigirs perkūnija, vėjas lietaus metu gali sustiprėti iki 15 m/s.

Temperatūra išliks vasariška, daug kur temperatūra išsilaikys tarp 24–28 laipsnių šilumos. Tik šiaurės vakariniuose rajonuose bus vėsiau, temperatūra svyruos apie 23 laipsnius.

Jau penktadienį po truputėlį pradės stiprėti pietvakarių vėjas, nes artės Atlanto ciklonas.

Penktadienio naktį vietomis, labiausiai tikėtina šiaurės vakarinėje pusėje, pietvakarių vėjo gūsiai sieks 15–19 m/s. Ciklonas iš Vakarų atneš vėsesnių orų bangą, todėl temperatūra naktį žemės iki 14–19 laipsnių.

Penktadienio dieną jau daug kur pietvakarių vėjo gūsiai sieks 15–19 m/s. Trumpas lietus pasirodys tik vietomis, kai kur nugriaudės perkūnija. Temperatūra dieną kils iki 21–26 laipsnių šilumos.

Savaitgalį vėsesni orai pasitrauks. Šeštadienį bus 23–28 laipsniai šilumos. Kai kur pasirodys lietus.

Sekmadienį bus šiek tiek vėsiau ir temperatūra dieną kils iki 22–27 laipsnių. Paskutinę savaitgalio dieną jau daug kur pasirodys lietus.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.