Naujienų srautas

Lietuvoje2016.08.19 12:04

L. Graužinienė dalyvaus Šiaurės ir Baltijos valstybių parlamentų pirmininkų susitikime Rygoje

BNS 2016.08.19 12:04

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė vyks į Rygą, kur dalyvaus Šiaurės ir Baltijos valstybių (NB8) parlamentų pirmininkų susitikime.

Suomijos, Švedijos, Danijos, Norvegijos, Islandijos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos parlamentų vadovai savaitgalį aptars politinius, ekonominius, migracijos, saugumo, terorizmo pokyčius ir iššūkius Europoje, Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo klausimus, stiprinant regione energetinį ir kibernetinį saugumą.

Susitikimo darbotvarkėje taip pat numatyti Šiaurės ir Baltijos šalių parlamentų veiklos koordinavimo tarptautinėse parlamentinėse organizacijose klausimai, pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius.

Rygoje L. Graužinienė taip pat dalyvaus Latvijos konstitucinio įstatymo „Dėl Latvijos Respublikos valstybingumo“ priėmimo 25-ųjų metinių minėjime.

NB8 sudaro aštuonios Šiaurės ir Baltijos valstybės: Danija, Estija, Islandija, Latvija, Lietuva, Norvegija, Suomija, Švedija. Jos nuo 1992 metų reguliariai bendradarbiauja įvairiose srityse ir politiniuose lygmenyse. Kiekvienas metais rotacijos principu NB8 bendradarbiavimą koordinuoja vis kita šalis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi