Lietuvoje

2016.08.19 11:19

Profesines mokyklas jau pasirinko tūkstančiu daugiau moksleivių nei pernai

BNS2016.08.19 11:19

Profesines mokyklas šiemet pasirinko 1 tūkst. moksleivių arba 7 proc. daugiau nei pernai, penktadienį pranešė Švietimo ir mokslo ministerija.

„Profesinio mokymo sėkmę lemia ir darbo rinkos poreikiai, ir mokymo kokybė, ir mokyklų bei darbdavių bendradarbiavimas rengiant reikalingus specialistus“, – sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Rugpjūčio vidurio duomenimis, šiemet mokymąsi profesinėse mokyklose jau yra pasirinkę 14,3 tūkst. mokinių. Nors priėmimas į profesines mokyklas dar vyksta, 13 profesinio mokymo įstaigų jau yra gavusios daugiau kaip 60 proc. būsimųjų mokinių paraiškų.

Kaip ir praėjusiais metais, populiariausios grožio ir sveikatos paslaugų, automechaniko, elektroniko, statybininko-apdailininko, suvirintojo profesijos. Taip pat programuotojo bei multimedijos paslaugų teikėjo specialybės.

73 šalies profesinio mokymo įstaigos siūlo per 300 įvairių profesinio mokymo programų įvairiuose ūkio sektoriuose: inžinerijos ir kompiuterijos, architektūros ir statybos, gamybos ir perdirbimo, meno, socialinių paslaugų, sveikatos priežiūros, transporto paslaugų, paslaugų asmenims, verslo administravimo, žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės ir t. t.

Į profesines mokyklas priimami mokiniai nuo 14 metų. Profesinėse mokyklose galima įgyti kvalifikaciją arba kvalifikaciją kartu su pagrindiniu arba viduriniu išsilavinimu. Į profesines mokyklas taip pat tat priimami suaugę asmenys, kurie siekia patobulinti kvalifikaciją ar įgyti naujų kompetencijų.

Profesinis mokymas yra nemokamas pirmą kartą kvalifikacijos siekiantiems asmenims. Pažangiems mokiniams mokamos stipendijos.

Gerai profesinę mokyklą baigusiems mokiniams, kurie ketina stoti į tos pačios srities studijas aukštojoje mokykloje, yra pridedamas 1 papildomas balas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.