Lietuvoje

2021.07.28 18:29

Internete plinta melaginga naujiena, kad Lietuvos mokyklose kuriamos stovyklos neteisėtiems migrantams

LRT.lt, BNS2021.07.28 18:29

Internete plinta melaginga naujiena, kad Lietuvoje kuriamos stovyklos neteisėtiems migrantams, apie tai trečiadienį pranešė Prienų rajono savivaldybė. Anot jos, melagiena pasirodė ir jos oficialioje interneto svetainėje.

Stovyklos neva atsirastų mokyklų pastatuose.

„DĖMESIO!!!!!

Šiuo metu internete ir feisbuke plinta melaginga informacija, kad Lietuvoje kuriama stovykla neteisėtiems migrantams, cituojame:

„Pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2021 m. liepos 21 d. nutarimą Nr.565, rugpjūčio pradžioje Alytuje, Kelmėje, Prienuose, Radviliškyje ir Telšiuose bus sukurta stovyklai neteisėtiems migrantams“ Informacija dalinamasi siunčiant žmonėms nuorodas, ant kurių paspaudus atsiverčia oficialus Prienų rajono savivaldybės puslapis su minėta informacija. Įvedus į Google paiešką „Prienų rajono savivaldybė“ – tokios informacijos nėra.

PABRĖŽIAME, kad ši informacija niekaip nesusijusi su Prienų rajono savivaldybe nei kitomis nurodytomis savivaldybėmis“, – rašoma socialinio tinklo įraše.

Prienų rajono savivaldybė tokius veiksmus teigia vertinanti kaip kibernetinę ataką ir norą kelti visuomenėje sumaištį.

Migrantų krizė

Praėjusią parą pasieniečiai sulaikė dar 171 iš Baltarusijos neteisėtai sieną kirtusį migrantą, tai rekordinis paros Lietuvą pasiekusių atvykėlių skaičius. Iš viso šiemet į Lietuvą atvyko 3027 migrantai.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas pareiškė, kad į protestus prieš migrantų apgyvendinimą rytų Lietuvoje įsitraukia ne tik įvairios politinės jėgos, bet ir žmonės, susiję su kontrabanda.

Šalčininkų rajono meras Zdzislavas Palevičius pareiškė nematantis alternatyvių vietų apgyvendinti migrantams, kad jos būtų nutolusios toliau nuo vietos gyventojų ir nekeltų įtampos. Taip jis kalbėjo po susitikimo su vidaus reikalų ministre Agne Bilotaite. Ministrė tvirtino, kad šiuo metu vežti migrantų į Dieveniškes neketinama, tačiau ministerija nuo tokio sumanymo neatsitraukia.

Vilniaus policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl riaušių organizavimo prie Rūdninkų poligono, kur planuojama apgyvendinti migrantus.

Kariuomenė artimiausiu metu prisidės prie migrantų apgyvendinimo vietų apsaugos, pranešė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.