Lietuvoje

2021.07.28 16:15

Vyriausybė leido Karalienės Mortos mokyklai vykdyti tarptautinio bakalaureato programą

Ignas Jačauskas, BNS2021.07.28 16:15

Vyriausybė leido Karalienės Mortos mokyklai vykdyti tarptautinio bakalaureato diplomo programą.

Trečiadienį Vyriausybė patvirtino tokį Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymą, nuo sprendimo nusišalino užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, kadangi jo žmona Austėja Landsbergienė valdo Karalienės Mortos mokyklų tinklą.

Tarptautinio bakalaureato diplomo programa skirta III ir IV gimnazijos klasių (16-19 metų) mokiniams ir yra sukurta taip, kad atitiktų mokinių intelektinius, emocinius, socialinius ir fizinius poreikius. Ši programa yra vertinama prestižiniuose pasaulio universitetuose.

Numatyta, kad programa leis tenkinti gabių mokinių poreikius, mokiniams bus suteiktos geresnės galimybės išmokti anglų kalbą, lengviau prisitaikyti globaliame pasaulyje.

Užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų švietimo programos, išskyrus aukštojo mokslo studijų programas, Lietuvoje gali būti vykdomos tik Vyriausybės pritarimu, gavus švietimo, mokslo ir sporto ministro rašytinį sutikimą.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, Karalienės Mortos mokykloje praėjusiais mokslo metais mokėsi 704 vaikai, iš jų aštuoni II gimnazijos klasėje, o III-IV gimnazijos klasės mokinių neturėjo.

Šiuo metu minėtą programą Lietuvoje turi teisę įgyvendinti 9 mokyklos: Tarptautinė Amerikos mokykla
Vilniuje, Šiaulių Didždvario, Kauno jėzuitų, Kauno Jono Jablonskio, Alytaus šv. Benedikto, Tauragės
„Versmės“ gimnazijos, Vilniaus, Klaipėdos ir „Erudito“ licėjai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.