Lietuvoje

2021.07.28 14:49

Premjerė: apribojimai būtų pirmiausia orientuoti į žmones, kurie neturi imuniteto

atnaujinta 14.56
Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.07.28 14:49

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė teigia, kad jei bus priimami sprendimai dėl papildomų ribojimų suvaldant COVID-19 pandemiją, jie pirmiausia bus orientuoti į tuos žmones, kurie neturi imuniteto šiai ligai.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys praėjusią savaitę kalbėjo, kad Lietuvoje šiuo metu siaučia „nepasiskiepijusiųjų pandemija“, o ir apie karantiną reikėtų kalbėti kaip apie „nepasiskiepijusiųjų karantiną“. Apie tai paklausta premjerė Ingrida Šimonytė kalbėjo, kad labai daug dėmesio skiriama žodžiams, bet mažiau dėmesio skiriama turiniui.

„Reikia suprasti, kad karantinas yra tam tikras režimas, kurį gali reikėti įvesti, nes gali reikėti tam tikrų reikalavimų nustatymų, ko neleidžia nustatyti Civilinės saugos įstatymas ir, atitinkamai, ekstremalioji situacija.

Jau esu minėjusi ne kartą, <...> kad tam, kad būtų galima nustatyti reikalavimą žmonėms dėvėti kaukes, <...> tarkime, visuose didesniuose darbo kolektyvuose, jau reikėtų karantino“, – kalbėjo ministrė pirmininkė.

Anot jos, kol kas kalbama apie jau galiojančios ekstremalios situacijos reikalavimų sugriežtinimą. O ar reikės žodžio „karantinas“, pasak I. Šimonytės, priklausys nuo to, ar reikės suvaržymų asmeniniams žmonių gyvenimams, tarkime, asmeniniams kontaktams.

„Dabar atsakyti į tai negaliu, bet akivaizdu, kad apribojimai, tokie, kaip naudotis paslaugomis ar dirbti kontaktiniu būdu, būtų pirmiausia orientuoti į žmones, kurie neturi imuniteto“, – sakė premjerė.

Jau anksčiau kalbėta ir apie pokyčius dėl galimybių paso, kai nebebūtų kompensuojami testai, reikalingi jam gauti, o už juos turėtų susimokėti patys gyventojai. I. Šimonytė trečiadienį sakė, kad įgyvendinti šiuos siūlymus yra pasirengta.

„Tai nereikalauja Vyriausybės sprendimo, tai reikalauja sveikatos apsaugos ministro sprendimo. Sveikatos apsaugos ministerija, kiek žinau, yra pasiruošusi projektus su tokia nuostata startuoti, manau, kad jie turėtų startuoti artimiausiu metu.

Kitą savaitę Vyriausybė turėtų svarstyti nutarimus, reikalingus galimybių pasui išplėsti, kai jausime, kad artėjame pavojingai prie nepageidaujamos lovų užimtumo ribos ir atitinkamai tie sprendimai, kurie reikalauja susimokėti už testą tuo atveju, jei žmogus tiesiog pasirenka testuotis, o ne vakcinuotis, galėtų įsigalioti paraleliai“, – komentavo ministrė pirmininkė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.