Lietuvoje

2021.07.28 12:32

Anušauskas: norint tiesti pasienio užtvarą greičiau, reikėtų pasitelkti verslą

Ignas Jačauskas, BNS2021.07.28 12:32

Lietuvai gavus apie 100 kilometrų aštrios vielos iš Estijos, kariuomenė netrukus turėtų tęsti pasienio užtvaros tiesimą, tačiau norint tai daryti greičiau, reikėtų pasitelkti verslą, sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

„Kariuomenė teikė ir teiks tuos inžinerinius pajėgumus užtvaros tiesimui. Tačiau norint, kad būtų greičiau, reikėtų tiesiog daugiau tiesėjų, reikėtų paslaugų pirkimo. Nežinau, ar tai būtų kelių tiesimo, ar kita įmonė, turinti žmonių, gebančių daryti tokius dalykus“, – BNS sakė ministras

Anot jo, vien antradienį gautos vielos nepakanka, kadangi užtvarai būtini ir kiti elementai, juos tikimasi įsigyti artimiausiu metu.

„Žmonės dažniausiai nežino tų detalių, jiems greičiausiai ir neturi rūpėti, kad statant užtvarą reikia ir tam tikros įrangos – turiu omenyje, kad viela nenumetama ant žemės, nesukraunama tiesiog viena ant kitos, reikia tvirtinimo detalių, jas reikia pagaminti, įsigyti. Aš manau, kad mes visa tai artimiausiomis dienomis ir turėsime, darbai bus vykdomi“, – tikino jis.

A. Anušauskas taip pat patvirtino, kad iki šiol pasienyje su Baltarusija panaudota 4,5 kilometrų vielos, tačiau koncertinas įrengiant keliais aukštais, iš viso šis barjeras, skirtas pristabdyti neteisėtus migrantus, įrengtas 1,5 kilometrų ruože.

Fizinis barjeras Lietuvos pasienyje su Baltarusija pradėtas tiesti prieš tris savaites, siekiant atgrasyti neteisėtus migrantus.

Vidaus reikalų ministerija planuoja įrengti barjerą 550 kilometrų pasienio ruože, vėliau ketinama statyti ir didesnę tvorą.

Lietuva pastaraisiais mėnesiais susiduria su reikšmingai išaugusia neteisėta migracija, dėl migrantų antplūdžio Lietuva yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Neteisėtų migrantų skaičius jau perkopė 3 tūkstančius, didžioji jų dalis Lietuvoje sulaikyti liepą. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.