Lietuvoje

2021.07.28 12:32

Lietuva dovanoja Taivanui 20 tūkst. vakcinos dozių

LRT.lt2021.07.28 12:32

Trečiadienį iš Ekstremalių sveikatai situacijų centro sandėlių Taivanui išsiųsta 20 tūkst. „Vaxzevria“ (gam. „AstraZeneca“) dozių. Tai Lietuvos dovana po to, kai Taivanas prieš porą mėnesių kreipėsi pagalbos padėti kovoje su klastinga koronaviruso infekcija, rašoma Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime.

Tai nebe pirmas kartas, kai Lietuva padeda kitoms šalims, kurios negauna nuolatinių vakcinų siuntų kovai su šia klastinga liga: praeitą savaitę Lietuvos dovanotos vakcinos jau pasiekė Sakartvelo gyventojus. Ir toliau jaučiame pareigą padėti, nes COVID-19 pandemija seniai peržengė konkrečių valstybių sienas ar žemyno ribas, ir tai vienintelis kelias sukurti kolektyvinį imunitetą pasaulio mastu. Tikėtina, kad ateityje toliau padėsime vakcinų stokojančioms šalims.

Nurodoma, kad baimintis, kad Lietuvoje galimai pritrūktų „Vaxzevia“ vakcinos, nederėtų.

Šio ryto duomenimis, Lietuvoje turime 207 tūkst. šios vakcinos dozių: 170 tūkst. dozių laikoma Ekstremalių sveikatai situacijų centro sandėlyje, dar 37 tūkst. nepanaudotų vakcinos dozių turi vakcinacijos centrai. Be to, kiekvieną savaitę į Lietuvą atkeliauja naujos „Vaxzevria“ vakcinų siuntos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.