Lietuvoje

2021.07.28 11:52

Kariuomenė turės iš naujo spręsti dėl autobusų nuomos konkurso

BNS2021.07.28 11:52

Lietuvos kariuomenės mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Kunigaikščio Vaidoto pėstininkų batalionas turės iš naujo vertinti autobusų nuomos konkursui pateiktus pasiūlymus.

Kauno apygardos teismas (KAT) liepos 21 dieną patenkino konkurso dalyvės „Kautros“ ieškinį – panaikino sprendimą paslaugas įsigyti iš bendrovės „O. transportas“ bei įpareigojo iš naujo įvertinti tiekėjų pasiūlymus.

„Kautra“ teismui nurodė, kad pirmąją vietą užėmusi ir vėliau savo pasiūlymo atsisakiusi bendrovė Transporto centras ir antroje vietoje likęs „O. transportas“ yra susijusios per akcininkus, todėl gali keistis informacija bei derinti veiksmus, o tai prieštarauja skaidrumo ir sąžiningos konkurencijos principams.

Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotasis pėstininkų batalionas tvirtino, kad duomenų apie galimą neteisėtą susitarimą nėra. „O. transportas“ taip pat nurodė, kad savo veiksmų su kitomis bendrovėmis nederino, o tų pačių akcininkų kontrolė nedraudžia joms dalyvauti viename konkurse.

Pasak Kauno apygardos teismo, tie patys akcininkai valdo 70 proc. Transporto centro ir 76 proc. „O. transporto“ akcijų, todėl gali daryti lemiamą įtaką įmonių veiklai. Anot teismo, nors Viešųjų pirkimų įstatymas nedraudžia taip susijusioms įmonėms dalyvauti konkurse, tačiau tokie tiekėjai turi realiai ir sąžiningai konkuruoti, o perkančioji organizacija spręsti apie jų elgesį.

„Byloje nustatytų aplinkybių ir surinktų įrodymų visuma leidžia daryti labiau tikėtiną išvadą, jog dėl nesąžiningų Transporto centro veiksmų buvo sudarytos sąlygos kitam, su juo susijusiam „O. transportui“ dėl to gauti naudos – laimėti viešąjį pirkimą ir sudaryti sutartį“, – rašoma KAT nutartyje.

Pasak teismo, batalionas neprašė įmonių paaiškinti jų ryšių reikšmę dalyvavimui konkurse ir nevertino jų elgesio, todėl sprendimai dėl pasiūlymų eilės ir sutarties sudarymo yra naikinami.

KAT sprendimas per 14 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.