Lietuvoje

2021.07.28 11:38

Nausėda ragina visuomenę vakcinuotis: pasiskiepijau aš, mano žmona ir abi dukros

atnaujinta 11.50
Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.07.28 11:38

Prezidentas Gitanas Nausėda ragina Lietuvos žmones skiepytis nuo koronaviruso. Jis tikino, kad tai būtina padaryti ne dėl to, kad kažkas verčia ar skatina tai daryti, o dėl visuomenės saugumo.

„Noriu dar kartą paskatinti pasiskiepyti. Ne dėl to, kad kažkas verčia tai daryti, ar kažkas skatina tai daryti. Pasiskiepykite dėl savęs, dėl savo artimųjų ir dėl visos visuomenės artimųjų saugumo“, – trečiadienį nuotolinės spaudos konferencijos metu sakė G. Nausėda.

Šalies vadovas tikinoi, kad paskiepyti žmonės gerokai sumažina savo riziką susirgti, ypač sparčiai plintančia koronaviruso delta atmaina.

„Mažiau vadovaukimės socialinių tinklų teorijomis ar „specialistų“ rekomendacijomis. Tiesiog klausykime mūsų mokslininkų, specialistų ir pasiskiepykime“, – tikino G. Nausėda.

Prezidentas akcentavo, kad šiuo metu Lietuva turi įvairių tipų vakcinas nuo COVID-19, daug mobiliųjų vakcinavimo punktų, tad skiepijimuisi, jo teigimu, galimybių tikrai yra.

„Žinoma, pasiklauskite tų, kurie jau pasiskiepijo. Jeigu jie pasiskiepiję, jie jums suteiks visą informaciją, kodėl jie taip padarė“, – tikino G. Nausėda.

Šalies vadovas pabrėžė, kad ir jis, ir jo šeima pasiskiepijo.

„Pasiskiepijau aš, pasiskiepijo mano žmona Diana, pasiskiepijo mano abi dukros ir štai paskutinio mano susitikimo su tėveliu metu jis paklausė manęs, kada galės pasiskiepyti trečiąjį kartą, kadangi jo antrasis skiepas buvo atliktas prieš pusę metų. Jis yra labai bendraujantis žmogus ir tokiu būdu jis nori sumažinti savo riziką susirgti, o, kaip jūs puikiai žinote, žmogui, kuriam jau beveik 92 metai, kiekvienas kontaktas su susirgusiu asmeniu gali būti lemtingas“, – kalbėjo G. Nausėda.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.