Lietuvoje

2021.07.28 11:34

Bilotaitė: kol kas migrantai į Dieveniškes perkelti nebus, bet jiems apgyvendinti numatytos vietos neatsisakoma

atnaujinta 12.38
Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.07.28 11:34

Šalčininkų rajono meras Zdzislavas Palevičius tvirtina, kad rajone nėra teritorijų ir pastatų, kurie tiktų neteisėtai sieną kirtusiems migrantams apgyvendinti.

Po susitikimo su vidaus reikalų ministre Agne Bilotaite jis žurnalistams komentavo, kad vietos valdžia informaciją apie planus rajone apgyvendinti migrantus gaudavo tik iš žiniasklaidos. Todėl Z. Palevičius sakė besidžiaugiantis, kad po dviejų savaičių galiausiai įvyko susitikimas su ministre.

„Aš atvažiavau pasakyti, kad įtampa, deja, didėja, kad reikia bendromis jėgomis tą įtampą mažinti ir daryti konkrečius sprendimus.

Sutarėme, kad artimiausiu metu, dar nežinome datos, ministerijos atstovai, kitų atsakingų įstaigų atstovai atvažiuos į Rūdninkus kalbėtis su bendruomenės atstovais dėl Rūdninkų situacijos“, – komentavo Šalčininkų rajono meras.

Paklaustas, ar pritaria, kad migrantai būtų apgyvendinti Rūdninkų poligone, Z. Palevičius teigė neturintis teisės pritarti ar nepritarti, nes tai yra savivaldybės tarybos sprendimas. Portalas LRT.lt primena, kad liepos 16 dieną Šalčininkų savivaldybės taryba vienbalsiai nubalsavo nepritarti migrantų apgyvendinimui Dieveniškėse.

Šalčininkų rajono meras tikina, kad regione nėra vietų migrantams apgyvendinti: tokių pastatų neturime

„Mes pasakėme, kad mes bendradarbiausime, mes visada bendradarbiavome ir bendradarbiausime, nes reikia kalbėtis. Mes puikiai žinome, kad bendruomenė yra prieš. Taip, kaip mokėjo, spontaniškai parodė savo poziciją.

Dabar reikia važiuoti pas bendruomenę, pas šių gyventojų atstovus ir kalbėtis, paaiškinti, kas ten bus poligone. Mes iki šiol nežinome, kiek ten žmonių bus, kas bus daroma. Dėl saugumo reikia žmonėms paaiškinti“, – dėstė meras.

Jis tvirtino, kad savivaldybė nuolat kalbasi su gyventojais, bet neaišku, kaip nuraminti gyventojus, kurie nežino, kas vyks, ir tvirtai teigia nenorintys, jog netoli jų būtų apgyvendinti migrantai. Šalčininkų meras tvirtino, kad su bendruomenėmis yra kalbamasi, tačiau situaciją apsunkina nežinia ir neaiškumas dėl to, kas laukia.

Z. Palevičius sakė negavęs pažadų iš ministrės, kad bus ieškoma kitų vietų migrantams apgyvendinti.

„Tokių teritorijų nematau, tokių teritorijų nėra. <...> Mes parodėme viską, ką mes turime, čia ne paslaptis, kokie yra pastatai, kokios būklės, ir tokių pastatų mes neturime. Jei turėtume tuščių mokyklų, kaip kitose savivaldybėse, atiduotume, bet mes tokių pastatų neturime. Ką turime, tą ir parodėme“, – paklaustas, ar yra Šalčininkų rajone kitų vietų, kur būtų galima apgyvendinti migrantus, teigė Z. Palevičius.

Tiesa, jis teigė, kad Rūdninkų poligono teritorija yra tinkamesnė migrantams apgyvendinti nei buvęs mokyklos bendrabutis Dieveniškėse. Visgi ir poligone, anot Z. Palevičiaus, reikia užtikrinti stipresnę apsaugą.

Į Dieveniškes migrantų kol kas nekels

Vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė kalbėjo, kad buvo sutarta dėl konkrečių dalykų, nes labai svarbu, kad žmonėms būtų viskas aišku dėl saugumo. Ji teigė, kad Šalčininkų savivaldybės atstovus patikino, jog saugumas bus garantuotas. Taip pat sutarta dėl susitikimų su vietos valdžia, bendruomenių atstovais.

Migrantų keldinimas į Dieveniškes, anot Bilotaitės, kol kas nebus vykdomas, bet vieta laikoma rezerve

„Šiandien pareigūnai dirba didžiulį darbą tam, kad užtikrintų saugumą, visuomenės saugumą. Tie žmonės, kurie yra sulaikomi, jie yra saugomi, mes turime užtikrinti, kad jie neišeitų, nesukeltų grėsmių. Tai yra daroma.

Bet kai yra priešingai veikiama, kai yra inicijuojamos tam tikros akcijos, užpuolami pareigūnai, darbas yra apsunkinamas, jiems yra trukdoma“, – sakė A. Bilotaitė.

Paklausta, ar vis dar ketinama Dieveniškėse apgyvendinti migrantus, ministrė teigė, kad šiuo metu migrantų keldinimas į Dieveniškes nebus vykdomas, tačiau numatyta vieta yra laikoma rezerve.

„Mes įsiklausėme į bendruomenės išsakytus lūkesčius, nes ne vieną kartą vyko viceministrai, kalbėjosi su vietos valdžios atstovais, bendruomene. Buvo sutarta, kad vyks derybos, ateisime su savo siūlymais, bet pamatėme, kad įsitraukė, deja, kitos žmonių grupės ir dialogas tiesiog neįvyko. Nebuvo noro ieškoti sprendimų“, – teigė ministrė.

„Ši vieta nėra išbraukta iš sąrašo, bet šiuo metu sprendimo, kad vežtume žmones ten, nėra“, – sakė A. Bilotaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.