Lietuvoje

2021.07.28 10:31

Neteisėti migrantai pakliūva ir į civilių rankas – Dieveniškėse žmonės policijai perdavė keturis sieną kirtusius asmenis

atnaujinta 11.10
Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.07.28 10:31

Socialiniuose tinkluose plinta informacija, kad šiąnakt Dieveniškėse gyventojai patys sulaikė neteisėtai sienų kirtusius keturis asmenis. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas spaudai Giedrius Mišutis LRT.lt teigė, kad pasieniečiams šiuos asmenis perdavė policija, kuriai apie neteisėtus migrantus pranešė Dieveniškių gyventojai.

„Per naktinį budėjimą Dieveniškėse buvo sulaikyti 4 asmenys, nelegaliai kirtę Lietuvos-Baltarusijos sieną. Prisistatė esantys iš Irako. Už kelionę iki Lietuvos sienos sumokėjo po 3000 eur. Nelegalai buvo perduoti policijai”, – skelbiama vienoje iš „Facebook“ grupių.

Prie šio įrašo pridėtos nuotraukos, kuriose matyti galimai civilių gyventojų sulaikyti neteisėtų migrantai.

„Sienos kiauros kaip rėtis, atėjo pasivaikščiodami keliu. Paklausti kaip jiems pavyko perlipti koncertinos užtvarą, atsakė, kad nebuvo jokių kliūčių, perėjo valstybinę sieną per smėliuką ir toliau atėjo keliu”, – teigiama įraše.

VSAT atstovas spaudai G. Mišutis LRT.lt tikino, kad Dieveniškių gyventojai, šiąnakt pastebėję neteisėtus migrantus, kreipėsi į pasieniečius ir į policiją. Policijos pareigūnai į miestelį atvyko anksčiau, tad migrantus sulaikė ir perdavė pasieniečiams.

„Gyventojai laidiniu telefonu paskambino į pasienio užkardą ir po 10 minučių apie tai pranešė policijai. Bet policija į miestelį nuvažiavo pirma, paėmė migrantus ir perdavė pasieniečiams. Šie keturi asmenys, pirminiais duomenimis, irakiečiai buvo atvežti į VSAT užkardą“, – komentavo G. Mišutis.

Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis LRT.lt teigė, kad neteisėti migrantai, kirtę sieną, atėjo iki žmonių, kurie po Dieveniškėse surengto Romo Dambrausko koncerto, vis dar būriavosi miestelyje. Migrantams atėjus iki vietinių, šie iškvietė pasieniečius ir policiją.

„Migrantai, kirsdami sieną, atėjo iki gyventojų susirinkimo, ten kaip tik žmonės po koncerto buvo susirinkę. Migrantai iki jų atėjo, tai žmonės iškvietė policiją“, – sakė R. Matonis.

Kaip pranešė VSAT, per parą, t. y. visą antradienį, pasieniečiai, pirminiais duomenimis, sulaikė 171 iš Baltarusijos neteisėtai sieną kirtusį migrantą. Tai yra didžiausias šiemet per parą sulaikytų tokių asmenų skaičius.

Bendras šiemet iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai patekusių asmenų skaičius antradienį viršijo 3 tūkst. Iki tol daugiausiai migrantų buvo įkliuvę Druskininkų savivaldybės ribose, bet po antradienio sulaikymų tokia vieta tapo Šalčininkų rajonas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.