Lietuvoje

2016.08.18 17:46

VRK Seimo rinkimams registravo Antikorupcinę koaliciją

BNS2016.08.18 17:46

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį įregistravo Antikorupcinę Kristupo Krivicko ir Naglio Puteikio koaliciją dalyvauti Seimo rinkimuose.

Koalicinį sąrašą daugiamandatėje rinkimų apygardoje sudarys 93 žmonės, vienmandatėse apygardose varžysis 68 kandidatai.

Ši koalicija sudaryta iš Lietuvos centro partijos ir Lietuvos pensininkų partijos iškeltų kandidatų į Seimą.

Vyriausioji rinkimų komisija atsisakė registruoti tris koalicijos kandidatus vienmandatėse apygardose dėl laiku komisijai nepristatytų pareiškinių dokumentų.

VRK taip pat neregistravo septynių koalicijos kandidatų daugiamandatėje apygardoje.

Centro partijos pirmininkas N. Puteikis atsiprašinėjo VRK narių už pateiktus netvarkingus pareiškinius dokumentus ir žadėjo ateityje juos pildyti drausmingiau.

„Bandėme rinkimams sujungti penkias partijas ir, matyt, organizacinis uždavinys buvo per didelis“, – posėdyje sakė parlamentaras.

Vyriausioji rinkimų komisija taip pat planavo išbraukti ir ketvirtą koalicijos kandidatę vienmandatėje apygardoje – širvintiškę Laimą Meškauskienę, nes jos vardu nebuvo sumokėtas rinkimų užstatas. Tačiau N. Puteikis atkreipė komisijos narių dėmesį, kad vieno iš koalicijos kandidatų vardu netyčia buvo sumokėti du užstatai.

VRK pripažinus tai kaip techninę klaidą, o ne įstatymų pažeidimą, L. Meškauskienei leista kandidatuoti vienmandatėje apygardoje. Ji taip pat dalyvaus Seimo rinkimuose koalicijos sąraše.

Be to, Pensininkų partijos sąraše daugiamandatėje apygardoje buvo atsidūręs Antanas Guoga, tačiau koalicijos sąraše šios pavardės jau nebebuvo. N. Puteikis BNS sakė, kad to nebenorėjo pati Pensininkų partija, o sąraše buvęs asmuo nėra europarlamentaras, buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas A. Guoga.

Praėjusią savaitę VRK registravo 12 partijų ir vieną koaliciją dalyvauti Seimo rinkimuose.

Seimo rinkimai vyks šių metų spalį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Ruduo Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI