Lietuvoje

2021.07.28 06:52

Trumpi lietūs nuotaikos neslopins – artimiausiomis dienomis toliau laikysis vasariška šiluma

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.07.28 06:52

Antroji savaitės pusė džiugins maloniais orais. Kaip LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikė Simona Dalinkevičiūtė, nors artimiausiomis dienomis numatomas lietus, jis bus trumpalaikis, o gyventojai ir toliau galės mėgautis vasariška šiluma.

Anot sinoptikės, trečiadienis bus saulėtas, o tankesni debesys tik retsykiais dangstys saulę. Slėgis po truputį šalyje kils ir trumpas bei ramus lietus numatomas daugelyje vietovių. Slenkant intensyvesniems lietaus debesims kai kur gali sugriaudėti pavienės perkūnijos. Pūs vidutinio stiprumo pietvakarių, vakarų krypties vėjas, o per perkūniją galimi vėjo sustiprėjimai iki 16 m/s greičio.

Temperatūra trečiadienį kils iki 24–29 laipsnių šilumos. Vėsiausia numatomas šiaurės vakariniuose rajonuose, o šilčiausia – pietvakarių, pietų Lietuvoje.

Kitomis dienomis šiluma vienu kitu laipsniu prislops, tačiau vis tiek bus vasariškai šilta.

Ketvirtadienį tiek naktį, tiek dieną pasirodys trumpalaikiai lietūs, vietomis sugriaudės perkūnija. Vėjas naktį pūs iš pietų, pietvakarių ir išliks vidutinio stiprumo. O dieną jis jau suksis iš vakarų ir bus stiprokas, tačiau pavojingų vėjo gūsių būti neturėtų.

Ketvirtadienio naktį temperatūra pasiskirstys nuo 14 iki 19 laipsnių šilumos, o dieną vėl sugrįš džiuginanti 22–27 laipsnių šiluma.

Penktadienį lietus pasirodys tik vietomis ir jis bus trumpalaikis. Kai kur gali sugriaudėti perkūnijos. Vėjas pūs iš pietvakarių ir bus stiprokas – vidutinis jo greitis numatomas 8–13 m/s, o dieną galimi sustiprėjimai ir iki 18 m/s greičio.

Temperatūra penktadienio naktys svyruos tarp 13–18 laipsnių šilumos, o dieną tarp – 21–26 laipsnių šilumos.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.