Lietuvoje

2021.07.27 19:53

Ieško savanorių, kurie padėtų vaikams užlopyti per nuotolinius mokslo metus atsivėrusias spragas ir atsigauti emociškai

LRT.lt2021.07.27 19:53

Savanorių mokykloms reikėjo žiemą, kai į klases rinkosi tie, kurie namie neturėjo tinkamų sąlygų mokytis. Tuomet savanoriai jiems ištiesdavo ranką. Talkininkų ieškoma ir dabar. Jų laukiama šią vasarą rengiamose stovyklose, per kurias bus siekiama užlopyti ugdymo spragas, kurios atsivėrė tiek daug laiko mokantis nuotoliniu būdu, o ir vaikų emocinei būsenai pagerinti. Iniciatyvos „Padėsiu mokytis“ savanoriais gali tapti tie, kuriems per 16 metų. 

Dauguma tokių stovyklų, skirtų 5-8 klasių mokiniams, vyks rugpjūtį. Nacionalinio NVO švietimo tinklo vadovė Judita Akromienė sakė, kad ieškoma per 50 savanorių. Pagalbininkų reikia ir Jurbarko rajone, ir Anykščiuose, ir Vilniuje, ir Panevėžio rajone, Skuode, Kazlų Rūdoje, Marijampolėje, Zarasų rajone.

„Ieškome savanorių, kurie teiktų pagalbą stovyklose tiek mokytojams rengiant matematikos, gamtos mokslų užsiėmimus, tiek vykdant neformaliojo ugdymo veiklas, organizuojant laisvalaikį“, – sakė J. Akromienė.

Pagrindinis reikalavimas savanoriams – amžius, reikia, kad jie būtų ne jaunesni nei 16 metų. Taip pat organizatoriai atsiklaus leidimo gauti pažymą dėl neteistumo – patiems savanoriams nereikės nieko daryti, tik duoti sutikimą. Taip pat teks dalyvauti kelių valandų mokymuose, per kuriuos bus paaiškintos darbo su vaikais subtilumai.

Kaip aiškino J. Akromienė, pandeminis laikotarpis tapo sudėtingu iššūkiu švietimui – įvedus nuotolinį mokymą(si), pamokos vyko kiek neįprastu būdu. Tai turėjo įtakos ne tik mokymosi rezultatams, bet ir mokinių fizinei bei emocinei sveikatai.

„Buvimas kartu, įvairūs užsiėmimai, gyvas bendravimas – tai taip pat labai svarbus stovyklos aspektas. Kad emocinis palaikymas, dalijimasis patirtimi mokiniams labai svarbu, supratome ir tuomet, žiemą, kai pasitelkėme savanorius “, – pabrėžė J. Akromienė.

Registruotis savanorystei vasaros stovyklose galima čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.