Lietuvoje

2016.08.18 15:59

Prokuroras: S. Rachinšteinas neskundė Vietnamo sprendimo išduoti jį Lietuvai

BNS2016.08.18 15:59

Kalėti nuteistas verslininkas Sergejus Rachinšteinas neskundė Vietnamo liaudies teismo sprendimo, kuriuo nuspręsta jį išduoti Lietuvai.

Kaltinimą verslininko byloje palaikęs Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras Vytautas Kukaitis ketvirtadienį per spaudos konferenciją sakė, kad S. Rachinšteino kalinimo sąlygos Vietname buvo „pakankamai nemalonios“, jis neteko daug svorio. Pietryčių Azijoje tvyro apie 35 laipsniai karščio, yra drėgna. Vietname Lietuvos pilietis praleido septynis mėnesius.

„Jis šiandien pargabentas tiesiai iš Vietnamo per Frankfurtą“, – sakė prokuroras.

V. Kukaitis buvo susitikęs su bėgliu ir įteikė jam apkaltinamuosius Lietuvos teismų nuosprendžius.

Šiuo metu S. Rachinšteinas yra uždarytas į Lukiškių tardymo izoliatorių kalėjimą Vilniuje, per dvi savaites Kalėjimų departamentas nuspręs, kuriuose pataisos namuose nuteistasis atliks bausmę.

Kaip skelbta, nuo teisėsaugos Vietname slapstęsis verslininkas S. Rachinšteinas ketvirtadienį lėktuvu pargabentas į Lietuvą.

Verslininką gabenęs lėktuvas po 13 val. nusileido Vilniaus oro uoste.

Už sukčiavimą stambiu mastu nuteistam S. Rachinšteinui skirta pustrečių metų įkalinimo bausmė.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) skelbė, kad Lietuvos ieškomas verslininkas sulaikytas sausio 21 dieną Vietname, Hošimino mieste. Tai pirmas ekstradicijos iš Vietnamo į Lietuvą atvejis.

Verslininkas slapstėsi Jungtiniuose arabų emyratuose, Singapūre, Tailande, galiausiai sulaikytas Vietname.

S. Rachinšteinas nuteistas dėl to, kad valkatų ir benamių vardu buvo įkūręs fiktyvių įmonių tinklą, per kurį 2000–2004 metais galėjo legalizuoti ir pasisavinti beveik 3 mln. eurų bei daugiau nei 400 tūkst. eurų pridėtinės vertės mokesčio.

Aukščiausiojo Teismo septynių teisėjų kolegija kovą patvirtino Vilniaus apygardos teismo nuosprendį, kuris paskelbtas 2014 metų gruodį. Tuomet skelbiant nuosprendį S. Rachinšteinas nedalyvavo, manoma, kad jau tuo metu jis buvo išvykęs iš Lietuvos.

S. Rachinšteinui Europos arešto orderį Vilniaus apygardos teismas išdavė pernai vasario 6 dieną, kai paaiškėjo, kad jis yra išvykęs iš šalies. Verslininkui buvo išduoti du Europos arešto orderiai – dėl bausmės vykdymo ir baudžiamojo persekiojimo vykdymo.

FNTT atlieka dar vieną ikiteisminį tyrimą, susijusį su šiuo verslininku. Jame S. Rachinšteinas įvardijamas organizuotos grupės vadovu ir kartu su bendrininkais įtariamas dėl sukčiavimo gaunant milijonines Europos Sąjungos (ES) paramos lėšas, dokumentų klastojimo, neteisėtos įmonių veiklos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.